test

СОВЕТИ НА НУТРИЦИОНИСТКАТА ОД ЛОНДОН: Како да постите, да бидете здрави...

    Многумина од православните верници освен за духовно прочистување, овој период можат да го искористат и за намалување на телесната тежина. Овој период го нарекуваат...

Зашеќерени бадеми – крцкава сладост, како вкус на детството!

Десерт кој многумина ве враќа во детството! Авантура во која се впуштате со преметан ризик за одново доживеано задоволство од најубавите детски спомени. За...

Јапонка влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарата менаџерка во...

Јапонката Јасуко Тамаки, која работи во истата компанија од 1956 година, влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстар менаџер во светот.! Јасуко, која...

Го штитат организмот од стрес и слабост:Најважните минерали за челичен...

 Минералите ни овозможуваат посилен имунитет, повеќе енергија и подобар сон. Лекарите се согласуваат дека тие имаат исклучително важна улога во правилното функционирање на целиот...

Ако сте со еден од нив не сте згрешиле:Најдобрите љубовници се...

 Ако им се верува на астролозите, хороскопските знаци одредуваат многу работи во животот, вклучително и како сте во кревет. Креативни, страствени, посветени партнери -...

„Доминос“ во Тексас веќе испорачува пица преку робот

Самоуправувачиот пазар се надополнува со сè повеќе автоматизирани решенија за кои не е потребна посебна човечка интервенција. Една од најновите иновации кај „Доминос“ се...

Харви Вајнстин со нови 11 обвиненија за сексуално вознемирување

Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин е обвинет за 11 нови сексуални злосторства во Округот Лос Анџелес (САД), за што тој би можел да биде...

Политичар во Мексико ја почна кампањата од мртовечки ковчег/ВИДЕО

Мексиканскиот кандидат на локалните избори, Карлос Мајорга, ја започнал својата политичка кампања од отворен ковчег, предупредувајќи на стапката на насилство во градот Хуарез, којшто...

Забавен експеримент во борбата со ковид-19: Брис од нос во замена...

Холандските обожаватели на ролер-костери кои се согласија на земање брисеви од нос, можеа во текот на викендот да уживаат во адреналинското возење во забавниот...

Трчањето не поттикнува секогаш слабеење

  Трчањето е одличен начин да согорите калории и да изгубите тежина. За 30 минути трчање е можно да согорите околу 396 калории. Но, многумина прават...

Истражување: Јужноафриканскиот сој може да зарази луѓе вакцинирани со „Фајзер“

Научниците од Универзитетот во Тел Авив заклучиле дека вакцината е недоволна во борбата против јужноафриканскиот вид. Истражувачите објавија голема студија во која проучувале 400...

Принцовите Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот...

Принцот Вилијам денеска му оддаде почит на неговиот дедо, принцот Филип, кој почина во петокот на 99-годишна возраст, опишувајќи го како „исклучителен“ човек, додека...

Хороскопски знаци кои тешко менаџираат со финансиите: Парите едноставно бегаат од...

Имате проблеми со финансиите, и секогаш останувате без пари пред крајот на месецот? Можеби е до вашиот хороскопскиот знак. Според астрологијата, одредени хороскопски знаци не...

Островот Шолта – хрватската оаза на мирот и спокојот

Во хрватска Далмација има една клетва – „Да даде Бог да ти се допадне Шолта!“ И, тоа е поврзано со „заканите“ што мајките некогаш...

Како се отвора кокос?

Кокосот како овошен плод не е својствен за нашето поднебје, но за оние кои сакаат да отпатуваат во некоја егзотична земја, следните совети ќе...

Совети против наезда од муви

Мувите, во повеќето случаи, не се опасни, но освен што се здодевни и често нѐ нервираат, понекогаш може да бидат преносители на вируси и...

Не постои посмирувачки избор за пред спиење:Шолја топло какао со млеко...

Млекото од Соја има највисок процент на протеини кој е поголем од оној што го содржи млакото од бадем или од ориз, а еднаков...

Наместо казна што провалил во ресторанот, од сопственикот добил понуда за...

Откако некој упаднал во ресторан во градот Августа, Џорџија викендот за католичкиот Велигден, сопственикот на  ресторанот реагирал поинаку од она што повеќето го очекуваа...

Најнова студија потврди:’Рчењето го забрзува стареењето

'Рчењето е веројатно една од најлошите работи што може да го попречи мирниот сон на домаќинството, но покрај непријатната бучава, 'рчењето може да биде...

Проверен народен рецепт:Мед, лук и црн пипер за совладување на главоболките

Третманите со лук датираат од древниот Египет и античка Грција, додека медот е познат по своите антисептички својства. Со комбинирање на овие две намирници,...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети