Free Porn
xbporn
Дома 2020 април

Месечна Архива: април 2020

Марија Соколовска, нутриционистка: За еден месец ослабев илјадници жени без диета

Жената која во младоста се борела со своите вишок килограми, која преживеала 29 операции, жената која долго била затворена во својата самотија, сега е...

Филипче: Епидемијата се стишува, но олабавувањето на мерките ќе оди постепено

Бројот на тестови се намалува затоа што бројот на лица за кои се сомневаме дека се заболени од КОВИД-19 е сѐ помал, објави вечерва...

Марија Соколовска, нутриционистка: За еден месец ослабев илјадници жени без диета

Жената која во младоста се борела со своите вишок килограми, која преживеала 29 операции, жената која долго била затворена во својата самотија, сега е...

Во Шведска повеќе од 21.000 заразени со новиот коронавирус

Бројот на новозаразени од Ковид-19 во Шведска во изминатите 24 часа порасна од 20.302 на 21.092, а бројот на починати за уште 124, на...

НАСА избра три компании за испраќање на човек на Месечината

Националната аеронаутичка вселенска агенција (НАСА) избра три компании кои ќе се занимаваат со развој на вселенски сонди за првото спуштање на луѓе на Месечината...

Во Србија и вечерва аплаузи, удирање по тенџериња против диктатурата и контрапротести

Низ цела Србија и вечерва за време на полицискиот час граѓаните во 20 часот аплаудираа во знак на поддршка на медицински работници кои се...

Нов биланс на жртви од Ковид-19 во Франција – вкупно 24.376

Француските здравствени власти го преставија најновиот биланс на смртните случаи предизвикани од епидемијата на Ковид-19, за само 24 часа забележани се 339 нови жртви,...

Спасовски: Корона-кризата покажа дека институциите на системот функционираат добро

Оваа криза покажа дека институциите на системот функционираат добро, дека здравствениот систем функционира добро, а тоа го потврдува и фактот дека првпат бележиме поголем...

Претставена картата на француските департмани за излез од мерките на ограничување

Министерот за здравство Оливие Веран ја откри оваа картата на Франција на која се претставени департманите во три бои според нивната погодност од коронавирусот...

Ѓоргиев: Гоце Делчев гине за Македонија и од тој аспект не може да го...

Политиката на Гоце Делчев е за Македонија и таа да биде ослободена, и тој политички идентитет на Гоце Делчев е силен и ги надминува...

Деркоски: Да се одреди изборен ден и организацијата на изборите да почне од почеток

Парламентарните избори повторно да се организираат од почеток, со нивно распишување, за да не може некој да го оспори нивниот легитимитет, смета претседателот на...

МТСП: Компаниите да им платат дневница на работниците што ќе работат за 1 Мај

Министерството за труд и социјална политика ги потсетува сите компании дека се обрзани да им платата дневница на работиците што ќе работат на празник,...

Состојба со Ковид-19 во светот до 20 часот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 3.272.102 лица. Од нив починале 231.312, а оздравеле 1.031.502 луѓе. – Рускиот премиер Михаил...

Американски разузнавачи: Ковид-19 не се појавил во лабораторија

Американските разузнавачи соопштија дека коронавирусот се појавил во Кина но дека не бил фабрикуван или генетски модифициран, но тие сеуште ја изучуваат теоријата дека...

Први случаи на Ковид-19 во Таџикистан

Таџикистан, една од земјите кои досега не пријави ниту еден случај на новиот коронавирус, ги регистрира првите случаи на инфекција, јави порталот „Ејжа плус“. Министерството...

Три хороскопски знаци кои,можеби, се контролираат за други работи, ама не можат без секс

Според астролозите, Близнаците, Шкорпијата и Стрелецот се знаците од хороскопот на кои им е тешко да се воздржат од секс, и токму тие најверојатно...

Ангеловска: Нов проект во вредност од 90 милиони евра за поддршка на здравството и...

Нов „Проект за брзо дејствување против Ковид-19“ во вредност од околу 90 милиони евра за поддршка на здравството и социјалата кој ќе се имплементира...

Словенците во ресторан на иста маса ќе можат да седат само со оние со...

Институтот за јавно здравје на Словенија го објави правилникот за начинот на кој ќе можат да работат угостителските објекти, а според него на иста...

Маски за лице, визири и антибактериски сапуни -прекугранична донација за граѓаните од Тетово и...

Донацијата од проектот „Развој на микро-прпетријатија на жени во прекуграничната област"  која опфаќа 9.600 маски за лице, 1.250 заштитни визири за лице и 1.100...

Тирамису со шумско овошје

Овој карактеристичен италијански десерт во самото име го носи чувството што го предизвикува уште од првиот залак „Расположи ме“. Токму затоа и не зачудува...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети