Дома 2021 јуни

Месечна Архива: јуни 2021

Мистерија во центарот на земјата: Нешто чудно се случува со јадрото, а научниците не...

Меѓународна група научници откри дека внатрешното јадро на Земјата расте секоја година во асиметрична шема. Ова можат да го видат само кога ќе истражат сеизмички...

Втор ден нема починати од коронавирус, 9 општини се без активни случаи

Во последниот пресек, нема ниту една смртен случај од ковид-19, информираше Министерството за здравство, воедно ова е втор ден по ред без смртни случаи...

Сончево време – попладне дожд и грмежи

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи....

Актерот Славко Штимац на болничко лекување поради компликации со ковид-19

Српскиот актер Славко Штимац  е хоспитализиран е во Воено медицинскиот центар „Карабурма“ поради ковид-19, пренесуваат белградските медиуми. Тој пред десет дена бил примен во болница...

Секс за една вечер со сериски убиец: Жена ја дознава мрачната позадина на љубовникот...

Во објава за Слејт, жена по име Џил Меккејб Џонсон раскажува една ноќ од својата младост, кога како 18-годишна девојка имала секс за една...

Албанката е минато, се чека на новата мис-ѕвезда на ЕП (ФОТО)

Европското првенство во фудбал секогаш е голема шанса и можност за целосно непознатите и убави девојки да дојдат до статус на ѕвезда. Тие само...

Италија е во осминафиналето на ЕП

Фудбалската репрезентација на Италија е првиот патник во втората фаза на Европското првенство. Италијанците на стадионот „Олимпико“ во Рим, повторно покажаа моќ и со...

Девојките од кошаркарскиот тим од Крива Паланка станаа државни прваци

Екипата на кошаркарскиот клуб „Крива Паланка“ ја освои титулата државен првак во женска конкуренција до 16 години. Кривопаланчанки одиграа неизвесен и драматичен натпревар против врсничките...

Природен зелен напиток кој го балансира организмот и килажата

Овој пијалок е идеална опција за тие што сакаат да го „средат“ своето тело по брза постапка за престојниот летен одмор, но и поради...

Мицкоски: Нема граѓани од прв и од втор ред, Македонија е на сите

„Македонија за сите луѓе“ е новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ и платформата со која ќе допреме до секое срце на секој еден наш граѓанин....

Град Скопје доби ново повеќенаменско возило: Скала, пумпа за вода и кран за подигнување,...

Град Скопје доби нова противпожарна скала од 45 метри. Станува збор за повеќенаменско возило кое има пумпа за вода со капацитет од 45 илјади...

Ризница на дијаманти: Во Боцвана пронајден третиот најголем дијамант во светот

Боцвана, која е водечки производител на дијаманти во Африка, е земјата во која неодамна е откриен 1098-каратен дијамант, кој се смета за трет најголем...

Западни медиуми со оценка за состанокот Бајден-Путин: Одржан беше прагматичен состанок

Американскиот претседател Џозеф Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин одржаа „прагматичен“ состанок денеска во Женева на повеќе теми, а некои од најважните беа...

Бајден: Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со неговиот руски колега Владимир...

Османи утре во Анталија ќе се сретне со шефовите на дипломатиите на земјите членки...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе престојува во Анталија, каде ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки...

Богдановиќ: Останувам на ставот дека одлуката на Советот на општината беше најисправна

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ попладнево изјави дека со добиеното мислење од Министерството за транспорт и врски излегува дека тврдењата на општината се...

Стефан Јанев: Решението на прашањето меѓу двете држави е во политичарите, а не во...

Решението на прашањето меѓу двете земји е во политичарите. На историчарите не треба да им се остава да бидат предводници во политиката, затоа што...

Бугарско МНР: Позицијата на Бугарија за Република Северна Македонија останува непроменета, Софија е отворена...

Владата на Бугарија ја одобри позицијата за учество на состанокот на Советот за општи работи, што ќе се одржи на 22 јуни 2021 година...

Украинците најавуваат навивачки поход на Букурешт за дуелот со македонската репрезентација

Украинските фудбалери најавија поход на романската престолнина од свои навивачи за утрешниот натпревар против македонскиот национален состав, што за двете репрезентации ќе биде клучен...

„Американски жиголо“ повторно оживува на екраните: Ќе гледаме серија/ВИДЕО

 „Шоутајм“ официјално ја потврди серијата „Американски жиголо“, која ќе биде римејк на истоимениот култен филм од 1980 година, во кој главната улога ја имаше...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети

Тест анкета 2

тест анкета 1