Free Porn
xbporn
Дома 2022 јуни

Месечна Архива: јуни 2022

Собранието не ја изгласа интерпелацијата на Талат Џафери

Пратениците вечерва не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. „Против“ гласаа 61 пратеник, а „за“ беа 43...

Сурово убиство во Њујорк: Мајка застрелана во главата додека туркала количка со бебе

На Менхетен во населбата Апер Ист Сајд, во Њујорк, синоќа е извршено сурово убиство врз мајка која непосредно пред грозоморниот чин туркала количка со...

Прво ги јава коњите, потоа… (ФОТО)

Италијанската убавица Сара Кроче во последните месеци добива сериозна популарност на Чизмата. Русокосата девојка секоја недела е на ТВ-екраните, од каде што известува за...

Tесла отпушта 200 работници задолжени за развој на Autopilot

Минатата недела, Илон Маск, извршниот директор на Тесла, го најави планот за отпуштање на 10 отсто од вработените со полно работно време, но најави...

Врховниот суд на САД ја намали надлежноста на Владата во борбата со климатските промени

Врховниот суд на САД денеска ги ограничи надлежностите на Агенцијата за заштита на животната средина да се бори со климатските промени а преку намалување...

СЗО очекува „високи нивоа“ на Ковид-19 во текот на летото

Светската здравствена организација (СЗО) очекува „високо ниво“ на инфекција со Ковид-19 во Европа и повика на следење на вирусот откако бројот на заразени се...

Мицкоски бара Владата да го објави предлогот на својата веб страница

ВМРО-ДПМНЕ го нема добиено модифицираниот француски предлог и бара од Владата да го објави на својата веб страница. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва...

Генчовска: Нема нов француски предлог

Бугарската министерка за надворешни работи во оставка, Теодора Генчовска, вечерва за БГНЕС изјави дека нема нов француски предлог што се разликува од веќе одобрениот...

Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од...

Пристигнат е предлог од француското претседателство за спорот со Бугарија, по нашата интервенција во Брисел. Официјалните ставови ќе бидат соопштени откако предлогот ќе ги...

Џонсон ги повика земјите од НАТО да ги зголемат трошоците за одбрана на 2,5...

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ги повика сојузниците во НАТО да ги зголемат трошоците за одбрана на 2,5 отсто од БДП до 2030 година. –...

Доволно страдав, сакам да си заминам од Арсенал

Лукас Тореира дојде во Арсенал од Сампдорија во 2018 година, како големо засилување, кое ги чинеше „топчиите“ 30 милиони евра. Една година подоцна, замина...

Мицкоски ги откажа најавените протести за да се фокусира на францускиот предлог

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната прес конференција рече дека партијата ја сменила одлуката и од утре нема да протестира поради зголемените цени,...

Мицкоски: Само два збора се модифицирани во новиот предлог

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва побара од Владата веднаш да го објави модифицираниот француски предлог, кој според, нивните информации, имал само семантички промени,...

Премиерот Ковачевски ги информираше членовите на Владата за пристигнатиот нов француски предлог

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната 57 владина седница ги информираше членовите на Владата дека во Министерството на надворешни работи од француското претседателство пристигна предлог...

Прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски/ВО ЖИВО

Во моментов се одржува прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да прифати штетен договор, а Владата веднаш да го објави...

Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, тие се доказ дека претходно...

Не мислам дека лидерските средби се лек за секоја болка, ако некогаш и биле, штом има потреба и некој бара средба на лидерите на...

Литванија го призна Ландсбергис за прв претседател по независноста

Повеќе од три децении откако Литванија го напушти Советскиот Сојуз, тогашниот лидер на земјата, Витаутас Ландсбергис, е официјално прогласен за прв претседател на независна...

Историските прашања не се дел од преговарачката рамка во новиот предлог, вели Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски на вечерашната прес конференција по повод пристигнувањето на модифицираниот предлог од Франција за кревање на ветото од Бугарија рече дека историските...

Чави им даде шут-катра на четворица „паразити“

Каталонскиот фудбалски гигант, екипата на Барселона, од понеделник ги започнува подготовките за новата сезона, а веќе почнаа да „летаат“ првите глави. Раководството на клубот им...

Петков: Руската амбасада во Софија може да има 43 дипломати наспроти 12-те бугарски во...

Бугарската влада го пренесе ставот на премиерот во оставка Кирил Петков по повод нотата на руската амбасадорка во Софија Елеонора Митрофанова до бугарското Министерство...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети