Free Porn
xbporn
Дома 2019 јануари

Месечна Архива: јануари 2019

Аријана Гранде цел на потсмев поради новата јапонска тетоважа

Пејачката Аријана Гранде стана хит на интернет и цел на потсмев поради новата тетоважа на јапонски јазик, која во превод гласи „Мала скара на...

Футсал репрезентативците подобри од Грција

Футсал репрезентацијата на Македонија вечерва во „Јане Сандански“ ја совладаа селекцијата на Грција со 5:3 (3:0) во првиот дуел од претквалификациите за пласман во...

Скопје и вечерва меѓу 10-те најзагадени градови во светот

Вечерва Скопје повторно е на листата на најзагадени градови во светот. Имено според индексот на загаденост Скопје е на деветто место на најзагадени градови...

ОН: Во Сирија од студ починаа 29 деца при бегство од конфликтот

Најмалку 29 деца починале од студ во последните два месеца во Сирија кога многу семејства бегале од судирите в источниот дел на таа земја,...

Надал конечно ќе ја круниса со брак 14-годишната врска (фото)

Како што јавува шпанскиот „Ола“,  најдобриот шпански тенисер на сите времиња, Рафаел Надал, конечно одлучи да стапи во брачните води. Тенисерот и неговата долгогодишна партнерка...

Најмалку 12 починати од студот во САД – поларни температури од -34 до -53

Во гратчето Махномен на северот на Минесота во шест часот утрово биле измерени -40 степени , а поради ветрот температурата се чуствувала како да...

Стефан и Тара го дочекаа Ѓоковиќ во Монако

Седумкратниот шампион на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ беше пречекан од своите деца, Стефан и Тара, во семејниот дом во Монако. Српскиот тенисер на социјалните мрежи...

Пелоси: Трамп не обрнува внимание на предупредувањата од разузнавачите

Претседавачката со Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси оцени дека претседателот Доналд Трамп не обрнува внимание на предупредувањата од неговата администрација за заканите...

Американскиот Конгрес сака ограничени права на претседателот за активирање на нуклеарното оружје

Американскиот Конгрес разгледува два предлог-закона за ограничување на правото на претседателот да употреби нуклеарно оружје, соопштија портпаролите на коавторите на предлог-законот. Предлог-законот кој би го...

Ослободени француските новинари кои беа приведени во Венецуела

Двајцата француски новинари кои беа уапсени додека известуваа за политичката криза во Венецуела денеска се ослободени, соопшти уредништвото на емисијата „Котидијан ТВ шоу“, каде...

Британски музичари бараат преместување на Евросонгот од Израел

Вивиен Вествуд, Питер Габриел и Волф Алис се дел од 50-те британски уметници кои побараа овогодишниот Евросонг на место во Израел да се одржи...

СДСМ: Лажна загриженост и лицемерие од Мицкоски кон земјоделците

Проблемот за кој Мицкоски глуми загриженост е резултат на криминалните политики на неговата ВМРО-ДПМНЕ, а денес се решава во интерес на земјоделците Христијан Мицкоски не...

Безбедносни служби на САД: Ниско ниво на ризик од насилство на Балканот

Во извештајот на американскиот директор на Националните разузнавачки служби Даниел Коатс, во кој се прикажани безбедносните проценки за закани во светот во 2019 година,...

Победата над Војводина го одвои Варсар на лидерската позиција во СЕХА

Ракометарите на Вардар вечерва во Нови Сад ја совладаа Војводина со 26:23 во дуел од 14.коло во регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ на овој меч настапија...

Уганда: Запленети 750 парчиња бивни од слон и илјадници лушпи од панголин

Властите на Уганда запленија 750 парчиња бивни од слон и илјадници лушпи од панголин, кои биле шверцувани од соседниот Јужен Судан, а станува збор...

Филип Петровски поднесе кандидатура за претседателски кандидат во ВМРО-ДПМНЕ, поддржан од „Македонија блокира“

Филип Петровски попладнево поднесе канидатура во ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат на оваа партија. Тој е поддржан од движењето „Македонија блокира“ и одлучи да поднесе апликација...

Русковска: СЈО треба да ни ги предаде случаите, обвинителството не може да бара да...

Според постоечкиот Закон што се уште важи за Специјалното јавно обвинителство, тие треба да ни ги предадат предметите. Доколку не ни ги предадат, ние...

Чикаго: Анонимен добротвор сместил бездомници во хотел

Анонимен добротвор се понудил да им плати хотелско сместување на 70 лица, кои ја поминале ноќта во Чикаго во шатори на рекордно ниски температури,...

Заев оптимист за датум за преговори и отворање на поглавјата со ЕУ во јуни

Пријателството треба да се негува, а сите да бидат внимателни во изјавите, посочи премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања, во однос на...

Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато

Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети