test
Дома 2022 јануари

Месечна Архива: јануари 2022

Млада спортистка се соблекува за пари

Ерика Фонтејн има 23 години, се занимава со гимнастика, но изгледа не е задоволна од заработката од спортски активности. Таа во неколку наврати ги...

Охрид повторно се тресе, регистриран трет земјотрес со јачина од 2,8 степени

Три земјотреси се регистрирани во охридско-струшкиот регион во изминатите два часа.Последниот е регистриран во 23 часот и 05 минути со магнитуда од 2,8 степени...

Швеѓаните се најубавата нација во Европа

Социјалната мрежа Reddit објави карта на најубавите европски нации, на која Швеѓаните се означени како убедливо најубава нација. Мапата е резултат на истражување спроведено на...

Малишиќ: Може да се случи лебот да го снема од пазарот!

Горан Малишиќ од мелничко пекарската индустрија во емисијата „24 анализа“ предупреди дека лебот може да го снема на пазарот поради големите загуби на фирмите...

УЖАС во Сирија – Петгодишно девојче било силувано, а потоа измачувано и убиено од...

Сириската опсерваторија за човекови права (SOHR) извести дека неколку членови на семејството на петгодишното девојче, кое на 27 јануари било пронајдено мртво во контејнер...

Пандев премина од Џенова во Парма

Неколку часа пред завршувањето на јануарскиот преоден рок, рекордерот според бројот на настапи и постигнати голови во македонскиот фудбалски дрес Горан Пандев неочекувано ја...

Земјотрес во близина на Охрид

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје,...

Цената на месото ќе се зголеми, најавуваат од месната индустрија!

Претседател на Групацијата на производители и преработувачи на месо при Стопанската комора на Македонија, Гоце Трајчев, на гостувањето во емисјата „24 Анализа“ на ТВ24...

Три намирници со кои ќе го исчистите организмот по прележан ковид

Чистењето или детоксикацијата на организмот е задолжителен процес кој мора да го правиме за да го зајакнеме организмот и да ги исфрлиме сите токсини...

Врачени наградите на најдобрите спортисти во Охрид во 2021 година

Општина Охрид вечерва на свечена церемонија ги додели наградите на најдобите поединци и спортски клубови од градот за 2021 година. Атлетичарот Дејан Ангелоски ја понесе...

Тупанчевски: Мора да се стави крај на селективната правда и неспроведувањето на законите

Процесот на филтрација на судиите и отстранување на системските проблеми остануваат високо на агендата на Mинистерството за правда. Мора да се елиминираат долгогодишните...

Русија и САД разменија остри реплики на состанок на СБ на ОН за Украина

Русија и САД денеска остро се спротивставија на состанокот во Советот за безбедност на ОН свикан поради украинската криза во време кога западните земји...

Еден месец по исчезнувањето на сплиќанецот:За таткото на Матеј Периш надежта не е згасната

Со оглед на времето што измина, мојата надеж се намали, но не згасна и се уште мислам дека потрагата по мојот Матеј ќе заврши...

Новата подваријанта откриена во Хрватска е уште позаразна од омикронот!

Подваријантата на омикрон сојот што е откриена во Хрватска и од која засега се потврдени пет случаи, според првичните податоци е уште позаразна од...

Ковачевски – Бренан: Капацитетите и поддршката на ИРИ во процесот на реформи важни за...

Премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски заедно со генералниот секретар на партијата Миле Зечевиќ попладнево се сретнаа со новиот директор на Меѓународниот...

ЕУ ќе направи се Русија да не го користи гасот како оружје

Потпретседателот на Европската комисија Валдис Домбровскис денеска изјави дека гасоводот „Северен поток 2“ дизајниран од Русија е ставен во мирување. Според него, ЕК ја испитува...

Синот на Аки Рахимовски го посети гробот на Тоше во Крушево/ФОТО

Синот на неодамна починатиот пејач Аки Рахимовски, Кристијан, денеска го посети гробот на Тоше Проески во Крушево. Во посета на спомен куќата „Тодор Проевски“ заедно...

Маричиќ: Очекуваме средба Ковачевски-Мицкоски и конструктивен однос од опозицијата

Премиерот Димитар Ковачевски јавно го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМЕ, разговарале телефонски, и очекувам во наредните неколку недели да се случи лидерска средба каде...

Приведен вработен на „Градски паркинг“-Тетово, претријатието смета дека тоа е неосновано

Тетовската полиција информираше дека претпладнево е приведен вработен во Јавно претријатие „Градски паркинг“ обраложувајќи дека тоа е направено поради расправање и омаловажување на полицаец....

Не сте мрзливи, ама чувствувате замор – Ова се главните причини за недостигот на...

Сè повеќе ви е тешко да започнете, станавте статични и ништо не работите? Дали се обвинувате себеси дека сте мрзеливи? Можеби сте само уморни...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети