Дома 2024 април

Месечна Архива: април 2024

Боксерот Хеј има девојка, а бара нова љубовница: Ретко сум задоволен!

Поранешниот шампион во бокс, Дејвид Хеј, е ненаситен кога се жените во прашање. Иако долго време е во врска со една девојка, се обидува...

Самоуверени и бестрашни: Жените кои се доминантни во љубовните врски се родени во три...

Во многу љубовни врски двојките се трудат да бидат рамноправни, но некои едноставно не можат и не сакаат да си помагаат, па мора да...

Управен суд: Неоснована е тужбата на АСЈО за одлуката на ДКСК – прием на...

Управниот суд ја отфрли како неоснована тужбата на Академијата за судии и јавни обвинители (АСЈО) „Павел Шатев“ против Државната комисија за спречување на корупцијата...

Силјановска-Давкова од Штип: Од вас зависи што ќе се случи на 24 април, очекувам...

Ви ветувам дека на 24 април и на 8 мај повторно ќе славиме на сите плоштади, доаѓа времето на градителите на Македонија, татковината не...

Стејт департментот за човековите права во Македонија: Регистрирани сериозна владина корупција и ограничувања на...

Сериозна владина корупција и сериозни ограничувања на слободата на изразување и слободата на медиумите, вклучително и насилство и закани со насилство врз новинари, се...

Не го почнувате денот без него, не можете ни да си го замислите, но...

Мала кафеџилница во Лондон решило на своите клиенти да им понуди нешто необично и по исто толку необична цена. Вистинските љубители на кафе не можат...

Вучиќ ги повика членките на ОН да гласаат против резолуцијата за Сребреница

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави во Њујорк дека усвојувањето на резолуцијата за Сребреница ќе го продлабочи јазот и ќе доведе до нови тензии на...

Силјановска: ЕУ треба да има разбирање за нашата различност, а не да нѐ турка...

„Секој договор може да има анекс адендум или толкување на договорот во смисла дека разговараат историчарите под капата на политичарите од македонска и од...

Ахмети до Мицкоски: Не требаше да ја започне оваа битка, оти со мене не...

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски направил грешка, и затоа...

ММА-борач доживотно суспендиран поради клоца во задникот на убавица (ВИДЕО)

Иранскиот ММА-борач, Али Хеибати, е исфрлен од руската организација во „Хардкор фајтинг“ засекогаш, поради мегаскандал. Имено, тој ѝ удри клоца во задникот на девојката...

Во последните 3 дена од масовни гробници беа ексхумирани 283 тела, соопшти претставник на...

Претставник на цивилната одбрана на Појасот Газа денеска за агенцијата Франс прес изјави дека во последните три дена се ексхумирани над 200 тела на...

Силјановска Давкова: Очекувам за мене да гласаат и многу неопределени, и пратеници од СДСМ...

Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ вечерва изрази убеденост дека за неа ќе гласаат дури и пратеници од СДСМ, луѓе од...

Максим Димитриевски: Ахмети не смее да си дозволи да си игра со соживотот

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, се обрати пред граѓаните на Струмица. „Се собравме тука за да...

Соработка со Ѓоковиќ би била чекор назад за мене

Поранешниот тенисер Борис Бекер во интервју за британски „Телеграф“ призна дека му недостасува Вимблдон и дека се надева дека ќе се врати како стручен...

Пендаровски: Најчесто сум сам на митинзите бидејќи тие се наменети за кандидатот за шеф...

Кандидатот за претседател на државата поддржан од СДСМ и коалицијата вели дека за него е несватливо на предизборните собири за претставување на претендент за...

Лукаревска: Важен е континуитетот за европска Македонија

Носителката на третата изборна единица, Сања Лукаревска смета дека овие избори се можеби и најважни зашто важно е кој ќе ја води државата, важен...

Проблемот не е секогаш во недоволно сон: Виновникот за надуеноста на лицето барајте го...

Токму кога мислевте дека го имате под контрола распоредот за спиење, подрачјето под очите сè уште не може или нема да соработува. Може да се...

Предавникот Ембид би го исфрлил од земјата

Поранешниот француски кошаркар Фредерик Вајс (46) жестоко го критикуваше центарот на Филаделфија, Џоел Ембид, кој ги „предаде“ триколорите и реши да игра за американската...

Пендаровски упати апел до ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ да ја намалат националистичката реторика

Она што вчера го видовме на митингот на ДУИ и одговорот што го чувме од главната опозициска партија мислам дека е реторика што не...

Русин е осуден на пет години принудна работа поради неговото мислење за војната во...

Руски државјанин е осуден на пет години тешка работа бидејќи одговарал на новинарски прашања на улица за војната во Украина за Радио Слободна Европа/Радио...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети