Free Porn
xbporn
Дома 2022 мај

Месечна Архива: мај 2022

Го одушеви светот: Момче смисли генијална техника за успешен риболов/ВИДЕО

Риболовот генерално е дел од културата на многу народи, а покрај стандардната опрема, едно дете решило да ја воодушеви пошироката популација правејќи риболовен инструмент...

Томас-Гринфилд: САД на Украина ќе и испратат само одбранбено оружје

Американската амбасадорка во ОН, Линда Томас-Гринфилд, денеска изјави дека американската администрација на претседателот Џо Бајден уште од првиот ден на војната во Украина јасно...

Чемберлен го ублажи поразот од Реал кај згодната Пери

Сопругата на играчот од средниот ред на Ливерпул - Алекс Окслејд-Чемберлен, познатата британска пејачка Пери Едвардс, е во совршена форма по раѓањето на својот...

Изгорениците поминуваат, оштетувањата остануваат: Од рак на кожа се разболуваат и малолетници

Лекарите предупредуваат дека кожата „се сеќава“ на секое изложување на штетно УВ зрачење, вклучително и солариумите, кои се еден од факторите на ризик за...

Повторно невреме и поплави вечерва зафати населени места во Лозово

Пороен дожд и поплава вечерва околу 19 часот ги зафати населените места Милино и Ѓуземелци во општина Лозово и патот меѓу нив е непрооден...

Човек преправен во инвалид фрлил торта на „Мона Лиза“ во Лувр/ВИДЕО

Посетителите на најголемиот француски музеј, Лувр, останаа запрепастени кога маж во инвалидска количка се обиде да ја оштети познатата слика „Џоконда“, попозната како Мона...

Движење Беса: Предвремени парламентарни избори се вистинската опција

Централното раководство на Движењето БЕСА денеска го одржа првиот состанок на кој биле избрани партиските органи. Како што соопштуваат од партијата за потпретседатели се...

Чавушоглу: Украинските мини го блокираат пловењето по Црно Море

Пловечки мини што ги постави Украина во Црно Море се една од најголемите пречки за транспорт на жито од Одеса, предупреди денеска турскиот министер...

Тренчевска на СЕФФ: Влогот во човечкиот капитал е влог во државата

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, денеска се обрати на панел дискусијата „Човечкиот капитал во дваесет и првиот век“ во рамките на...

Од утре прекинува испораката на руски гас во Данска

Данската енергетска компанија, „Ерстед“ објави дека испораката на руски гас за Данска ќе биде прекината од утре во 6.00 часот по локално време, бидејќи...

Гром удри во куќа на Муртино, поплавени улици и подруми во Струмица, екипите интервенираат...

Гром удри во куќа во селото Муртино во 20:50 часот по што се запалила покривната конструкција, која по интервенција на пожарникарите е изгасната. Нема...

Почна проценка на штетите врз земјоделските површини од невремето

Од денеска комисиите почнуваат да работат за да се направат проценките за тоа колкава е штетата по земјоделските површини по невремето што ја зафати...

Макрон предложи резолуција во ОН за укинување на руската блокада на пристаништето Одеса

Францускиот претседател, Емануел Макрон, денеска во Брисел изјави дека на неговиот руски колега, Владимир Путин, му предложил резолуцијата на ОН за укинување на руската...

Се брои ситно до поскапувањето на горивата: Колони на бензинските пумпи во Скопје/ФОТО

По одлуката на Регулаторната комисија за енергетика од попладнево, за поскапувањето на горивата на полноќ, колони возила беа забележани на бензинските пумпи. Фото: Н.Батев Драстичниот скок...

ССМ: Владата да го исполни ветувањето за зголемување на платите, Собранието да го повлече...

Владата уште утре да го исполни ветеното линеарно зголемување на платите на работниците во јавниот сектор од 2.806 денари, а Собранието да ги повлече...

Гајдај: Русите го контролираат поголемиот дел од Севернодоњецк

Гувернерот на Луганската област, Серхиј Гајдај, денеска изјави дека руските сили во моментов го контролираат поголемиот дел од Северодоњецк, град во источна Украина, но...

Николовски: Пари за субвенции има, ќе се исплатат за 20.000 тутунопроизводители

Се надевам дека денешната порака на консензуалност и политичка култура што надвладеа во државата ќе продолжи и во други сфери, за да си го...

Поднесени над 100 кривични пријави за српски злосторства во Косово во војната од 1998-99...

Во косовската полиција денеска се предадени околу 100 кривични пријави за злосторства од страна на српските воени, полициски и паравоени сили во војната во...

Пленковиќ ја отфрли тезата на Брнабиќ дека Хрватска е етнички исчистена држава

Хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, денеска ја отфрли тезата на српскаат премиерка Ана Брнабиќ дека Хрватска е етнички исчистена држава, изјавувајќи дека претставници на националните...

Тупанчески на СЕФФ 2022: Оваа година треба да се случи ренесанса на правосудството

Министерот за правда Никола Тупанчески учествуваше на 7 панел дискусија на меѓународната конференција,,Скопски економски и финансиски форум” на тема ,,Новите предизвици на доброто владеење”. Тупанчески...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети