СП 2022: Англија убедлива против Сенегал во осминафиналето

Со убедлива победа од 3:0 против Сенегал, репрезентацијата на Англија вечерва избори пласман во четвртфиналето на Светското фудбалско првенство 2022. Џордан Хендерсон и Хари Кејн...

Макрон со добитна прогноза – предвиде дека Франција ќе ја победи...

Францускиот претседател Емануел Макрон го погоди точниот резултат на денешниот натпревар со Полска на Светското првенство во 2022 година. Французите победија со 3:1 во осминафиналето...

Франција лесно до ново 1/4 финале

Бранителот на тронот, репрезентацијата на Франција, обезбеди пласман во 1/4 финалната рунда од Светското првенство во Катар. „Галските Петли“ не дозволија никакво изненадување и...

Жиру стана најдобар стрелец на Франција во историјата

Напаѓачот Оливие Жиру го собори рекордот на францускиот национален тим по постигнати голови. Фудбалерот кој игра за Милан го отвори резултатот на денешниот осминафинален натпревар...

Лорис израмни рекорди во француската репрезентација

Голманот Уго Лорис повтори рекорд во француската репрезентација. Фудбалерот кој е член на Тотенхем се најде во почетниот состав за натпреварот од осминафиналето на Светското...

СП 2022: Аргентина ја победи Австралија и ќе се соочи со...

Аргентина ја победи Австралија вечерва осминафиналниот натпревар на Светското првенство во Катар. Средбата на стадионот „Ахмед бин Али“ заврши со резултат 2:1. Головите за Аргентина...

Меси го игра јубилејниот 1000. натпревар во кариерата

Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси вечерва го игра осминафиналниот натпревар на Светското првенство 2022 година против селекцијата на Австралија. Триесет и петгодишниот Аргентинец слави јубелеј...

Потег за почит – Георгина Родригез стигна во Катар и ги...

Светското фудбалско првенство не може да мине без убавите девојки и сопруги на славните фудбалери. Покрај бројните убавици кои на секој начин настојуваат да...

Холанѓаните немаат пораз на 19 натпревари по враќањето на Ван Гал

Холандија ја продолжи серијата без пораз под водство на Луј ван Гал која трае 19 натпревари. Денес избраниците на Ван Гал ги победија САД (3:1)...

Бразил без Жезус и Тељес во продолжение на СП 2022

Бразилските фудбалери Габриел Жезус и Алекс Тељес ќе го пропуштат продолжението на Светското првенство во Катар поради повреди, соопшти денеска бразилскиот табор. Двајцата се повредија за време...

Ако ја освојат титулата ќе позирам гола

Една од девојките кои стекнаа голема популарност за време на Светското првенство во 2010 година е Парагвајката Лариса Рикелме, а колку тоа беше популарно...

Делкан Рајс: Англија е тука за да го освои трофејот

Англија со две победи и едно реми го освои првото место во групата Б и во осминафиналето ќе игра против Сенегал. Англискиот репрезентативец Деклан...

Го терала готвачот да брцка во ѓубрето за да изгледа секси

Сопругата на дефанзивецот на Бразил, Тиаго Силва, Изабел да Силва, имаше можност да патува насекаде, па дури беше на четири светски првенства, придружувајќи го...

ВАР ја уништува секоја емоција

Предводникот на Хрватска, Златко Далиќ, откри дека не е ни малку импресиониран од видео технологијата која е попозната како ВАР. Јас никогаш не го...

Само Рудигер е квалитетен дефанзивец

Легендарниот репрезентативец на Германија, Себастијан Шваинштајгер, се обиде да ја лоцира вината за елиминацијата на популарните „панцири“ во групната фаза од СП 2022. Во...

Имаме нова зацртана цел

Хајиме Мориасу, селекторот на Јапонија, откри дека неговиот тим сега има нова зацртана цел откако ја исполни таа за пласман во 1/8 финалната рунда...

Ќе добиев срцев удар

Селекторот на Шпанија, Луис Енрике, не сакаше да сокрие дека е максимално разочаран од минималниот пораз (2:1) во дуелот против селекцијата на Јапонија. Нормално...

Кевин Трап доживеа двоен шок

Германија претрпе неочекувана елиминација на Светското првенство во Катар, бидејќи не ја помина ниту групата, а голманот на „фармацефтите“, Кевин Трап, доживеа двоен шок....

Фери на своја кожа сфати дека нема шега со Катарците

Марио Фери, човекот кој на кратко го прекина натпреварот помеѓу репрезентациите на Португалија и Уругвај, истрча на зелениот терен со знаме кое беше со...

Каков срам, Германија е елиминирана од СП 2022

Точно дека звучи чудно, но како и пред четири години, репрезентацијата на Германија повторно е елиминирана во групната фаза од Светското првенство. Тоа што...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети