Free Porn
xbporn
Дома 2022 декември

Месечна Архива: декември 2022

На полноќ Хрватска влегува во Шенген, од први граѓаните ќе плаќаат во евра

Хрватска го воведува еврото и на полноќ влегува во Шенген. Таа земја ќе стане 20-та членка на еврозоната. Надлежните ги повикаа граѓаните да подготват доволно...

Кралот Чарлс Трети ги додели првите новогодишни почести:„кралот ја направи кралицата витез“

На новогодишната листа се најдоа дури 1.107 Британци. Половина од нив се жени, а најголем процент е награден за добротворна работа, како и за...

Безгрижни нека си ја дочекаат 2023: Три хороскопски знаци ги очекува само љубов и...

Веќе на почетокот на 2023 година ѕвездите се подготвуваат за љубов, и тоа од оние големите и силните, а за некои штрковите тропаат на...

Сунак: Проблемите на Велика Британија нема да исчезнат во 2023 година

Велика Британија мина низ тешки 12 месеци и проблемите нема да исчезнат во 2023 година, но крунисувањето на кралот Чарлс Трети ќе помогне да се обедини земјата, изјави денеска...

Бела куќа: САД се загрижени поради усогласувањето на Кина со Русија

САД се загрижени за усогласувањето на Кина со Русија додека Москва ја продолжува својата инвазија врз Украина, соопштија САД откако рускиот и кинескиот претседател Владимир Путин и Си Џинпинг одржаа...

Гутереш рече дека Бенедикт Шенаесетти бил „неуморен во неговата потрага по мир“

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изрази сочувство по смртта на поранешниот папа Бенедикт Шеснаесетти. – Го паметиме папата Бенедикт како скромен човек на молитва и проучување, рече Гутереш...

Состојбата со КОВИД-19 во 2022 година делумно се стабилизираше, треба да се следи циркулацијата...

Почетокот на 2022 година започна со околу 5.000 активни случаи на коронавирусот во земјава и доминација на омикрон сојот, којшто здравствените експерти го опишуваа како послаб сој за разлика од...

Би-Би-Си: Повеќе 60 лица загинаа во зимското невреме во САД, во тек е идентификација

Повеќе од 60 луѓе досега загинаа во силната зимска бура што ги зафати САД, јави Би-Би-Си. Повеќето од жртвите се во округот Ири во државата Њујорк, каде се наоѓа вториот...

Шолц: Војната во Украина ја става Германија во искушение, но заедништвото е нашата најголема...

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска во својата новогодишна порака рече дека војната во Украина е пресвртница што ја става Германија на тест и најави...

Невообичаени новогодишни прослави низ светот

Во некои земји во светот за дочекот на Новата година се задржале некои необични и интересни обичаи -ако кон крајот на оваа година прошетаме...

Си Џинпинг повика на единство во време кога Кина влегува во нова фаза на...

Кинескиот претседател Си Џинпинг во своето денешно новогодишно обраќање рече дека кинеската политика во врска со Ковид-19 спасила животи, повикувајќи на повеќе напор и...

Трагична сообраќајна несреќа во Мексико:15 лица загинаа, 47 се повредени откако се преврте автобус...

Петнаесет лица загинаа, а 47 се повредени откако автобус со туристи се преврте на автопат во мексиканската држава Најарит во близина на брегот на...

Основачот на Викиликс се обрати до затворот:Бара да биде ослободен за да присуствува на...

Основачот на Викиликс кој се бори за екстрадиција во САД бара да биде ослободен од затвор за погребот на модната дизајнерка, негов верен поддржувач,...

Се урна спортски авион кај Приједор, две лица загинаа

Две лица загинаа во падот на мал спортски авион во близина на аеродромот во Приједор, соопшти полициската управа во Приједор, Босна и Херцеговина. Порталот Српска...

Ердоган: Целта на Турција е постигнување политичка и економска моќ на највисоко ниво

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во видеопорака по повод Нова година ја истакна својата надеж дека Турција и во иднина ќе продолжи со напредок и бројни...

„Заспаната убавица“ не живее само во приказните:Доаѓа од Индонезија, спие по 13 дена, дури...

Една 17-годишна девојка од Индонезија, која повремено заспива неколку дена, е наречена „Трнорушка“ на реалниот живот. Ека, која по потекло е од Бањармасин, во индонезискиот...

Со „Распеано симитче” заокружена програмата на новогодишниот базар во Крива Паланка

Со денешната пладневна програма за најмладите жители на општината, настапите на ѕвездичките од детскиот музички фестивал „Распеано симитче” и Пајак, беше затворена културно забавната...

Австралија ја дочека Новата година како што доликува: Небото блескаше од 9000 спектакуларни огномети

Австралија ја дочека новата 2023 година во 14 часот по средноеврпско време со голем огномет над сиднејското пристаниште, а повеќе од милиони луѓе ја...

Денес ако не се насмееме, никогаш:Празнична декорација од Романија стана апсолутен хит на Фејсбук

Многу градови во соседството, вклучително со нашиот главен град  воведоа рестрикции, односно многу поскромно му пријдоа на новогодишното украсување на градовите, ама затоа во...

Приведен дилер во радовишко, пронајдена дрога

МВР информира дека синоќа, во 23.00 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Д.Т. (31) од село Ораовица,...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети