Дома 2019 март

Месечна Архива: март 2019

Пензионирани полицајци и воени лица им го земаат ќарот на таксистите

Групација на автотакси превоз бара Градот Скопје да ги спроведе сопствените одлуки и правилници со кои се регулира такси превозот во градот. Според нив,...

Театар: “Дух” – против глобалната неправда

Театарската претстава “Дух” по текст на Дејан Дуковски, а во режија на Срѓан Јаниќијевиќ, ќе се изведе утревечер (20 март), со почеток од 20...

Во новите 35 еко автобуси ќе се возиме од април идната година

Под услов тендерот да биде успешен во првиот обид, очекувано е новите автобуси да се пуштат во сообраќај во април 2020 година. Допрва ќе...

На Марјан Коцев доста му е од текстовите за плачење!

Нашиот популарен фолкер Марјан Коцев покрај тоа што одбележува голем јубилеј, 25 години од својата музичка кариера, има сериозни забелешки за текстовите ко му...

Марко Јариќ конечно ја заборави Адријана Лима

Славниот кошаркар, Марко Јариќ, веќе година дена ужива во љубовта со атрактивна манекенка која ја крие од очите на јавноста. Откако се разведе од поранешниот...

Ако има казна за Роналдо, тогаш да има и за 40.000 фанови на Јуве

Спорната прослава на третиот погодок кој го постигна на реванш 1/8 финалниот дуел од Лигата на шампиони против екипата на Атлетико (М), може многу...

Зи-Зу ја дозна цената на Азар

Зинедин Зидан веќе ја засили одбраната на Реал (М) откако за 50 мил. евра беа осигурани услугите на стандардниот првотимец во дресот на Порто,...

Меси има само една слабост, која само јас ја знам

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, за противник во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони го доби каталонскиот гигант Барселона, кој...

Мбапе е најскапиот играч во светот

Контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо е убеден дека брзоногиот напаѓач на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе постави нов трансфер рекорд, доколку дојде до негова продажба. ...

Варан побара да биде продаден

Близок извор до таборот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), откри дека францускиот интернационалец, Рафаел Варан, сериозно размислува за...

Калчо дуел за Заниоло

Големите ривали од италијанската Серија А, Милан и Јувентус, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на големиот...

Морав да го одбијам Сити

Најдобриот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, најпосле откри зошто во 2011 година не ја прифатил понудата на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити. Имав шанса да потпишам...

Ќе се пензионирам во Порто

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас, откри дека својата богата кариера ќе ја заврши во дресот на португалскиот гигант Порто. Откако пристигнав во Португалија, претседателот...

Јапонците ги купиле ЛОИ 2020 година

Откако беше објавено дека претрседателот на Јапонскиот олимписки комитет, Цунекацу Такеда е под истрага заради корупција и одби да даде оставка,  кажа и дека...

Тодевска за Израел ќе ја облече Ношпал!

Тамара Тодевска, овогодишната наша претставничка на "Песна на Евровизија" во Тел Авив, секојдневно ја бомбардира нацијата со деталите од настапот кој за неа е...

Париз, Хонг Конг и Сингапур се најскапи градови во светот

Најскапи градови во светот се Париз, Хонг Конг и Сингапур, кои на листата на весникот „Економист“ го делат првото место. Според трошоците за живеење во...

За два месеци над 300.000 патници на охридскиот и скопскиот аеродром

Вкупно 305.246 патници патувале во текот на јануари и февруари оваа година преку двата македонски аеродроми – Меѓународен Аеродром во Скопје и Св. Апостол...

УФЦ шампионот почна да зборува со демони

Поранешниот УФЦ шампион во лесна категорија, Тони Фергусон, го минува најтешкиот  период од својот живот. Имено, неговата сопруга, Кристина, побара од Судот да му...

Вардар против Еурофарм Работник во првото коло на плеј – офот

Ракометарите на Вардар во првото коло од плеј-офот во домашното првенство ќе му гостуваат на Еурофарм Работник, беше утврдено со ждрепка во просториите на...

Флојд Мејведер има ново маче

Контроверзниот американски боксер Флојд Мејведер, почна љубовна врска со атрактивната аргентинска танчерка Јасмин  Мендига, која е 20 - години помлада од славниот боксер, кој...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети