test
Дома 2024 февруари

Месечна Архива: февруари 2024

Сите го имаме дома: Само 2 коренчиња дневно ќе го подобрат квалитетот на вашиот...

И денес каранфилчето е важен зачин кој на многу јадења им дава посебен вкус. Но, повеќе внимание привлекуваат неговите бројни лековити својства кои произлегуваат...

Села: Таравари работи на уништување на Алијанса за Албанците

Зијадин Села го повтори својот став дека партијата треба сама да настапи на претстојните избори. Тој вечерва на тв24 рече дека „Арбен Таравари работи...

Жизел му набила рогови на Том Брејди уште пред разводот

НФЛ-ѕвездата Том Брејди се обидува да биде во добри односи со новото момче на својата поранешна сопруга, Жизел Бундхен, иако таа го изневерила. Како...

По неколкучасовна драма отворен белградскиот аеродром: Дојавата за бомба била лажна

Аеродромот „Никола Тесла“ во Белград е повторно отворен од 22 часот и 30 минути по добиена дојава за бомба во авион на „Визер“ на...

Бајден разговараше со лидерите на Египет и Катар за војната во Газа и денешниот...

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска разговараше со египетскиот претседател Абдел Фатах Ал Сиси и со емирот на Катар, Шеик Тамим Бин Хамад Ал Тани,...

Омилениот деликатес на сите генерации: Бабин колач по единствениот вистински рецепт

Бабиниот колач е мек како душа, а мириса и откако ќе се подготви. Децата го сакаат и може да се однесе на патување. Бабиниот колач...

„Оставете го багажот и излегувајте!“: Снимена паничната евакуација на аеродромот „Никола Тесла“/ВИДЕО

Вечерва на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград пристигна анонимна дојава за бомба во авион на „Ер Монтенегро“, поради што итно се евакуирани патниците. Според компанијата,...

Протекоа тајни руски документи: Прагот на Путин за употреба на нуклеарно оружје понизок од...

Според обелоденетите руски воени документи, руските сили веќе извеле вежба користејќи тактичко нуклеарно оружје во конфронтација со светската сила. Како што објави Фајненшл тајмс, вежбата...

Срцевите болести може да се „прочитаат“ во очите: Офталмолог открива 3 сигурни знаци

Срцевите заболувања се една од главните причини за смрт во светот, па затоа е важно што поскоро да ги забележите симптомите на ризикот од...

„Ако Украина падне, НАТО влегува во војна со Русија“: Застрашувачка изјава од шефот на...

Ако Украина падне, навистина верувам дека НАТО ќе влезе во борба со Русија, изјави шефот на Пентагон, Лојд Остин. Остин исто така, изрази загриженост поради...

Пребирлива е, но тој ги исполнува критериумите: Саудиски мултимилионер, помлад 16 години е ново...

Наоми Кембел, наводно, се зближила со филмскиот продуцент Мохамед Ал Турки, откако во последно време биле забележани заедно на сите големи настани од висок...

ЗАТВОРЕН БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Во тек е детален преглед на авионите

Пилотот на летот кој добил дојава за бомба покажал брза реакција и по добиената информација веднаш ги контактирал властите. Белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е итно...

Март ќе им донесе надреална среќа на луѓето со овие три бројки во датумот...

Броевите се присутни во нашиот живот и имаат различно значење во различни култури. Некои веруваат дека одредени бројки имаат посебно значење и носат среќа. Ако...

Дојава за бомба на белградскиот аеродром: Пистата блокирана, патниците евакуирани, летовите ќе доцнат

На аеродромот „Никола Тесла“ во Белград вечерва е добиена анонимна дојава за бомба. Како што дознава српски Блиц, авионот на „Визер“ за Барселона ги пуштил...

Итна вонреден состанок на СБ поради масакрот врз Палестинците

Советот за безбедност на Обединетите нации вечерва ќе одржи итен итен состанок поради денешниот масакр во Газа, каде беа убиени 112 Палестинци кои чекаа...

Шминка што ќе ви одземе години од лицето: Моќни „цаки“ за жените по четириесеттата

Со избирање на козметика и нивна употреба, можете да изгледате младо и свежо и по четириесеттата. Шминката може да биде наш најдобар сојузник или наш...

Белоруски тренер суспендиран на пет години, и вршел терот на својата атлетичарка

Белорускиот атлетски тренер Јуриј Моисевич е суспендиран на пет години, поради брутална навреда на спортистка и нејзина злоупотреба. Имено, многумина се сеќаваат како, во...

Нетанјаху ке се спротивстави на притисокот за прекин на војната: „Ќе направам сѐ да...

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се стави крај на војната во Газа, но нагласи дека ќе му се спротивстави. Тој...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД НЕПОЗНАТИ: Погребната служба одбива да го пренесе телото на Навални до црквата

Тимот на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина на почетокот на месецов во затвор на Арктикот, истакна дека погребното друштво одбива да го...

Имавме сè што ни требаше, а потоа се појави тој

Поранешниот американски тенисер Енди Родик проговори на поинаква тема за светскиот тениски рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ. Во петтата епизода од поткастот „Serve...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети