Free Porn
xbporn
Дома 2022 април

Месечна Архива: април 2022

Неуредена копија од првата книга за Хари Потер продадена за речиси 40.000 фунти

Сет страници од првата верзија на книгата „Хари Потер и каменот на мудроста“ на авторката Џ. К. Раулинг, е продаден за 37.500 милиони фунти,...

Малолетник од Скопје бил нападнат од бугарски државјанин

Малолетник бил нападнат од бугарски државјанин. На 29.04.2022 во 21.20 часот Ш.М.(37) од Скопје пријавила дека околу 19.20 часот на крстосницата од бул.„Климент Охридски“ со...

Италијански суд: Новородените бебиња нема автоматски да го носат презимето на таткото

Во Италија е традиција на новороденото дете автоматски да му се дава презимето на таткото. Уставниот суд во Италија ја поништи таа одлука и...

Аларм во Италија: НАТО активирал воени авиони поради хрватски Ербас – ја изгубил радиоврската

Италијански извори јавуваат дека хрватскиот авион Ербас 320 на релација Стокхолм-Рим утрово ја загубил радио врската кога влегол во воздушниот простор на Италија. Според овие...

Студија: Храната може да го подобри расположението или да го забрза когнитивниот пад

Исхраната може да влијае на функционирањето на вашиот мозок, да ве одржува бистри или да го забрза вашиот когнитивен пад. Исто така, може да игра...

Д-р Пановски: Пандемијата е пред крај, но луѓето се научија да живеат во страв

Пандемијата чиј крај се гледа, кај нас преминува во ендемија, вели микробиологот, д-р Никола Пановски, за Канал 5. „Сѐ уште има луѓе кои не можат...

Пронајдено оружје во дом на стружанец

Полициски службеници од ОВР Струга синоќа го лишиле од слобода Р.К.(50), од струшкото село Долна Белица. При семејна вербална расправија, тој испукал во воздух...

Верувале или не: Биоград на Море синоќа славеше Дочек на 2021 година

Во Биоград на Море синоќа беше одбележана 2021 година. Да, добро прочитавте. Заедно со Жељко Бебек и огнометот, граѓаните на Биоград ја прославија 2021...

Индија заплени 725 милиони долари од „Шаоми“: Компанијата ги прекршила државните девизни закони

Индиските власти денеска заплениле 725 милиони долари од кинескиот производител на паметни телефони „Шаоми“ под обвинение за кршење на државните девизни закони со нелегални...

Се урна зграда во Кина: Десетици заробени под урнатините, се трага по преживеани

Десетици луѓе останаа заробени под урнатините на зградата што се урна во централна Кина, соопштија денеска официјални лица, додека спасувачките тимови ги пребаруваа урнатините. Зграда...

Британскиот пратеник што беше суспендиран заради гледање порнографија во Парламентот, си поднесе оставка

Британскиот конзервативен пратеник, Нил Периш, денеска поднесе оставка, признавајќи дека навистина гледал порнографија во парламентот, а за тоа го обвинија други пратеници. „Барав неколку трактори....

Во Виетнам отворен е најдолгиот стаклен мост во светот

Отворен е мост по повод 47-годишнината од крајот на Виетнамската војна. Мостот Бел змеј е долг 632 метри и се состои од три слоја калено...

Подгответе се: Вечерва здружени пристигнуваат Затемнување на Сонцето и млада Месечина во Бик

Во сабота, 30 април, во 21 часот и 28 минути ќе не пречека младата Месечина во Бик и Затемнувањето на Сонцето, на 10-тиот степен...

Во Вашингтон Повторно гала вечера за дописниците од Белата куќа

Гала вечера ќе биде приредена денеска во Вашингтон за акредитирани дописници од Белата куќа, по пауза поради епидемијата на коронавирусот и годините на владеење...

Хрватските новинари го повикаа Милановиќ да не ја навредува новинарската професија

Хрватското здружение на новинари (ХНД) денеска го повика хрватскиот претседател, Зоран Милановиќ, да престане да ја навредува новинарската професија, оценувајќи дека изјавите на претседателот...

Сали Бериша веќе се гледа како нов лидер на ПД, но и иден премиер

На денешното Национално собрание на „Комисијата за обнова на Демократската партија“, крило, предвоено од Сали Бериша, беше одлучено новозбраниот Национален совет нов лидер на...

Проектил го погоди аеродромот во Одеса и ја оштети пистата

Руските сили извршија ракетен напад на аеродромот во Одеса, при што пистата е оштетена и сега е неупотреблива, соопшти денеска украинската армија. Украинските медиуми повикувајќи...

На граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини...

Косово продолжува да ги олеснува анти-ковид мерките

Владата на Косово денеска донесе одлука за олеснување на мерките кои досега беа во сила за бора против епидемијата на Ковид-19, јави дописникот на...

Анџелина Џоли пристигна во Украина: Холивудската ѕвезда снимена во Лавов/ВИДЕО

Една од најголемите холивудски ѕвезди на денешницата и специјален пратеник на УНХЦР за бегалци Анџелина Џоли беше снимена денеска во неодамна гранатираниот украински град...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети