Free Porn
xbporn
Дома 2024 мај

Месечна Архива: мај 2024

Јуни им ја дава животната шанса на родените во овие знаци: Ќе им го...

Се наоѓаме во сезоната на Близнаци, период на љубопитност и отвореност, прифаќање и разбирање на различностите. Ако сте збунети, несигурни или заглавени на вашиот...

И Надал може да му се поклони на Новак за рекордот на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ дојде до нов рекорд на турнирот во Париз. Тој е единствениот тенисер кој не успеал да испадне во првото коло на францускиот...

„КОГА ЌЕ ЗАВРШИ?!“ Маск се огласи откако Бајден му дозволи на Киев да нападне...

Американскиот бизнисмен Илон Маск изјави дека одлуката на американскиот претседател Џозеф Бајден да му дозволи на Киев да користи американско оружје за напади длабоко...

Русија и Украина разменија по 75 воени заробеници

Русија и Украина разменија по 75 воени заробеници, соопшти денеска руското Министерство за одбрана. „Како резултат на преговарачкиот процес, 75 руски воен персонал, кои се...

Близок пријател откри детали за состојбата на Кејт: Како принцезата реагира на терапијата и...

Пријател на Кејт Мидлтон изјави за Vanity Fair дека принцезата од Велс достигнала критична точка и се опоравува од рак. „Тоа е големо олеснување бидејќи...

Несреќа на Хвар: Мал авион ја промашил пистата и влетал во велосипедистки/ФОТО

Во Хрватска денеска помал авион на Хвар ја промаши спортската писта во Староградско поле и наводно налетал на две велосипедистки. Несреќата се случила на спортскиот...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО ГРАЃАНИТЕ ДА ВНИМАВААТ: Топлотниот бран викендов носи и ризик од ново силно...

Пред само неколку денови бевме сведоци на појава на силно невреме во Скопско и Кумановско, а особено во Кумановско крупниот град направи и многу...

Вернер повторно позајмен

Германскиот интернационалец, Тимо Вернер, и во новата клупска сезона ќе го носи дресот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем. Повремениот репрезентативец изминатата сезона ја одработи во...

Орбан има високо мислење за Трамп: „Знам дека тој е чесен човек, народот нека...

Унгарскиот популистички премиер, Виктор Орбан, го пофали поранешниот американски претседател Доналд Трамп откако стана првиот сегашен или поранешен претседател на САД осуден за кривично...

Колективна тужба од публиката до Мадона за контроверзниот концерт: Ги изложила на „порнографија без...

Кралицата на поп-музиката, Мадона, не престанува да шокира и на 65 години, а сега ја чека тужба поради нејзиниот контроверзен настап. Имено, како што пишува...

УЖАС ВО РАДОВИШ: Младич загина од удар на гром, момчето кое било со него...

20-годишно момче од село Коџалија од Радовиш загина синоќа откако го удри гром, додека друго лице кое било со него преживеало, но се здобило...

Гаши објасни зошто заклетвата ја даде прво на албански јазик

Новиот собраниски спикер, Африм Гаши, вечерва во Топ тема на Телма изјави дека да беше заклетвата прочитана првин на македонски јазик ќе ја кажел...

Андреас Трајковски: Возбуден што ќе го носам македонскиот дрес

Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски ќе ја претставува нашата земја на Европското првенство во Рим (7-12 јуни оваа година), во дисциплината во скок во далечина....

Бајден претстави предлог за примирје и ослободување на заложниците, апелираше до Хамас да го...

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска во Белата куќа го претстави последниот предлог за договор за ослободување на заложниците и прекин на огнот во Газа,...

Кардиохирург: Ако мислите дека имате срцев удар, веднаш ставете го во уста овој лек...

Д-р. Џереми Лондон е познат кардиолог - кардиохирург и одговара на прашањата на пациентите на неговиот TikTok. Го прашале зошто се зема аспирин при...

Психијатриски пациент загина во Србија: Излегол од амбулантното возило и во него удрил автомобил

Основното јавно обвинителство Алексинац нареди да се истражат сите околности на инцидентот во кој загина Б.Г. (42), маж од Баточина, кога излегол низ вратата...

Хутите гаѓаа американски носач на авиони како одговор на нападот во четвртокот

Јеменската милитантна група Хути денеска објави дека го гаѓала американскиот носач на авиони Двајт Ајзенхауер, како одговор на воздушниот напад на САД и Велика...

Сочно и крцкаво, се топи во уста: Пилешко во рерна по врвен рецепт, отсега...

Ако останавте без идеи за ручек, овој рецепт за крцкаво пилешко е нешто што треба да се запише. До неодамна се земаше здраво за готово...

СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ПАРИЗ: Планирал напад на фудбалски стадион за време на Олимписките...

Француските безбедносни сили уапсија 18-годишен Чеченец осомничен дека планирал напад на градскиот фудбалски стадион за време на Олимписките игри летово во Сент Етјен, објави...

Tрамп ќе ја обжали пресудата: Процесот беше срамен, судијата е во конфликт на интереси!

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој на 30 мај беше прогласен за виновен за фалсификување документи од страна на судската порота во Њујорк, остро...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети