Free Porn
xbporn
Дома 2023 февруари

Месечна Архива: февруари 2023

Турски новинар осуден на 10 месеци затвор според новиот Закон за „дезинформации“

Турски Суд денеска осуди новинар на 10 месеци затвор за ширење „дезинформации“, со што ја изрече првата казна според новиот закон за кој опозицијата...

Еурофарм Пелистер прокоцка огромна шанса за европска пролет

Ракометарите на Еурофарм Пелистер претрпеа елиминација уште во групната фаза во Европската ЕХФ лига, откако на домашен терен во Битола пред полна сала загубија...

Имам видео од сексот со Кристијано Роналдо

Чилеанската манекенка Даниела Чавез откри дека имала сексуален однос со еден од најдобрите фудбалери во историјата, Португалецот Кристијано Роналдо. Ако некој има секс со...

Јапонски компании обвинети за финансиски малверзации поврзани со ОИ во Токио

Скандалот со наместени понуди поврзани со летните Олимписки игри (ОИ) кои во 2021 година се одржаа во Токио доби пошироки размери денеска, откако токиското...

Левандовски ќе ја заврши кариерата во американската МЛС лига

Напаѓачот на Барселона, Роберт Левандовски, би можел да ја заврши фудбалската кариера во американската МЛС лига, најави денеска поранешната портпаролка на полскиот репрезентативец Моника...

Бербок изрази загриженост за независноста на судството во Израел

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок денеска изрази загриженост за независноста на судството во Израел, како и за плановите за воведување смртна казна...

Абазовиќ: Ѓукановиќ е против прогресивни иницијативи

Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ изјави дека не ги поддржува политичките идеи на претседателот на неговата земја Мило Ѓукановиќ. Тој за ABC News.al нагласи...

Литванија бара ЕУ да воведе повеќе санкции кон Русија

Претседателот на Литванија, Гитанас Наузеда, денеска ја повика Европската унија да воведе уште поопсежни санкции кон Русија од оние што се вклучени во десеттиот...

Столтенберг: НАТО се повеќе загрижен дека Кина би можела да и испорача оружје на...

НАТО е сè позагрижен дека Кина, која неодамна предложи мировен план од 12 точки за ставање крај на војната во Украина, би можела да...

Започнаа подготовките за светската премиера на оркестарската верзија на проектот „Македонисимо“

Во Стаклената сала на виенскиот „Музикферајн" започнаа пробите пред светската премиера на оркестарската верзија на проектот МАКЕДОНИСИМО на Симон Трпчески и пријателите. Аранжманот е на...

Закана за бомба во Собранието на Црна Гора

Во Подгорица евакуирана е зградата на Собранието на Црма Гора поради закана за поставена експлозивна направа „Ќе бидете кренати во воздух“, пишувало во заканувачката попрака...

Блинкен ги предупреди земјите од Централна Азија за опасностите од војната во Украина

Американската влада денеска вети дека ќе ја поддржи независноста на петте централноазиски поранешни советски републики и ги предупреди дека вредноста на Русија како партнер...

Путин го „поништи“ Договорот за контрола на нуклеарното оружје

Рускиот претседател Владимир Путин го потпиша законот со кој се суспендира учеството на Русија во Договорот за контрола и ограничување на нуклеарното оружје New...

Ескобар: Мирни и продуктивни односи меѓу Софија и Скопје и подршка за брзо зачленување...

САД бараат мирни и продуктивни односи меѓу Софија и Скопје и даваат цврста поддршка за брзо зачленување на Северна Македонија во ЕУ.  Габриел Ескобар, заменик-помошник...

Астон Мартин може да го врати Фетел на патеката во Ф1

Формула 1 се враќа. Изминатиов викенд, тимовите и возачите ги тестираа своите нови болиди за претстојната сезона, а следниов викенд ќе се вози и...

Мицкоски: Безочна лага е дека сум наредил недолични напади за ќерката и сопругата на...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагираше на изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека тој наредувал недолични напади врз неговата сопруга и ќерка, нарекувајќи ги...

Остануваат уште 15 дена за аплицирање за отворање бесплатни е-продавници

На 15 март завршува рокот за аплицирање на јавниот повик наречен „Е-трговија: Супермоќ за локалните бизниси“ за поддршка за бесплатно отворање на 15 нови...

Бугарски научници ја повикуваат државата да ја признае својата одговорност за прогонот и депортацијата...

Во пресрет на 80-годишнината од настаните наречени Спас на бугарските Евреи, група бугарски научници повикуваат „комеморацијата на настаните да го напушти каналот на стереотипни...

Пронајдена почината жена на автобуската станица под Железничката станица во Скопје

На автобуската постојка под Железничката станица во Скопје попладнево е пронајдено починато женско лице. Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека во 18:39...

Владиката Петар отвора телевизија во Скопје

Агенцијта за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги на друштвото „Преобразба“ му додели концесија за да отвори телевизиски канал, што ќе се емитува преку кабелските...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети