Free Porn
xbporn
Дома 2021 август

Месечна Архива: август 2021

Автобус во Перу падна во бездна длабока 200 метри, загинаа најмалку 29 лица

Најмалку 29 луѓе загинаа во центарот на Перу, откако автобус излета од патот и падна во бездна длабока 200 метри, објави радиото РПП, повикувајќи...

Д-р Даниловски: Популацијата на планетава не е веќе имунолошки „наивна“, со короната е завршено

Летниов бран стивнува. Ако се случат дополнителни „епидемиолошки важни настани“ (така ги викаме стручно) какви што се настава во живо во школите без тестирање...

Ноќни судири на плоштадите во Шпанија: Млади луѓе се собираат, полицијата ги брка

Во Шпанија, во последните денови, имаше чести ноќни судири меѓу младите луѓе, кои се собираат на градските плоштади со алкохол и полицијата, која се...

Главната опозиционерка во Белорусија се соочува со 12 години затвор

Белоруското обвинителство побара 12 години затвор за Марија Колесникова, една од главните лидери на опозициското движење во земјата, објави Еуроњус. Таа е обвинета за заговор...

„Животот е прекрасен“ нова претстава на штипскиот Народен театар

Директорот на Центарот за култура „Ацо Шопов“-Штип, Горан Трајков и режисерот Бојан Трифуновски ја најавија новата театарска претстава „Животот е прекрасен“, трагикомедија, која ќе се работи...

Левица: Дарко Ристовски кандидат за градоначалник на Општина Карпош

Политичката партија Левица го претстави кандидатот за градоначалник за претстојните Локални избори за Општина Карпош – Дарко Ристовски. Како истакнат активист за заштита на зеленилото...

Автопат во државата Мисисипи се подели како последина на ураганот, двајца загинаа, а 10...

Најмалку две лица загинаа, а 10 беа повредени кога седум возила полетаа едно по друго во длабока дупка што беше создадена откако автопатот во...

Шерон Стоун сподели потресна вест за голема семејна трагедија/ВИДЕО

Внукот на  Шерон Стоун почина на возраст од 11 месеци, само неколку дена откако беше итно префрлен во болница со целосна инсуфициенција на органите....

Пожарникарите го бранат езерото Тахо од пожарот

Голем број пожарникари со комплетна опрема се собраа денеска за да го заштитат езерото Тахо од пожар поради кој населението беше евакуирано од јужниот...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ на овие избори ќе води позитивна кампања

Добро вечер за општината која сум убеден дека на 17-ти октомври ќе биде меѓу првите која ќе ја крене раката  на идниот градоначалник на...

Кога можеше нејзината Бриџит Џонс може и таа:Рене Зелвегер се чини го најде својот...

Се чини дека оскаровката го најде својот принц, а судејќи по фотографиите што го обиколија светот - таа е в вљубена до уши. Актерката...

Во пресрет на утрешниот Бледски стратешки форум:Вучиќ организираше вечера за Заев и Рама во...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој утре ќе учествува на Бледскиот стратешкиот форум, организираше вечера за премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и...

Вардар се пласираше на Ф4 во СЕХА Лига

Ракометарите на Вардар се пласираа на завршниот турнир во Регионалната СЕХА Лига и покрај тоа што загубија во реванш четртфиналето против Загреб со 25:22....

Владата одлучи: Сертификат за вакцинација, потврда за прележан Ковид или негативен ПЦР тест и...

Домашните и странските државјани од утре и за излез од земјава ќе мора да приложат сертификат за извршена вакцинација односно примени две дози на...

Гугл ќе гради два нови центри во Германија, планира да инвестира една милијарда евра

Технолошкиот гигант Гугл соопшти дека планира да инвестира една милијарда евра во изградба на два нови центри за податоци во Германија, со цел да...

Коронавирусот „коси“ во регионот, бројот на новозаразени и хоспитализирани во нагорен тренд

Според најновиот пресек на епидемиолошката состојба во земјите од регионот, ситуацијата е непроменета, бројот на новозаразени и хоспитализирани е во нагорен тренд. Во Србија во...

Владата одлучи:Наставата во средните училишта во Тетово, Гостивар, Кичево и Струга ќе почне онлајн

Владата на денешната 103-та седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да започне онлајн...

Сите државјани од Авганистан кои пристигнаа во земјава се негативни на тестирањето за Ковид-19

Сите државјани од Авганистан кои синоќа пристигнаа на скопскиот аеродром се негативни на тестирањето за Ковид-19, информираат од Владата за МИА. На прашањето дали некој...

Добила забрана за влез од белгиска зоолошка градина поради близок „однос“ со шимпанзо

На една Белгијка и е изречена забрана од зоолошката градина во Антверпен, поради нејзината блиска „врска“ со машко шимпанзо, која често го посетувала со...

ОН предупредуваат на хуманитарна криза во Авганистан

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш предупреди на претстојната „хуманитарна катастрофа“ во Авганистан, повикувајќи ги државите да обезбедат итни финансиски средства по заминувањето на...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети