Дома 2023 октомври

Месечна Архива: октомври 2023

Тангите ѝ завршија работа: Старлетата Кардашијан влегува во НБА-лигата

Американската старлета и реалити ѕвезда, Ким Кардашијан, која стекна планетарна слава, ќе стане дел од НБА, откако раководството на најсилната кошаркарска лига во светот...

Незапаметено пукање во ресторан во Далмација:Застрелал маж во нозете, а потоа мирно ја чекал...

Вечерва околу 19:30 часот дошло до пукање во кафуле на улицата Антун Густав Матош во Солин, Далмација. Од истрели од пиштол е повреден 38-годишен маж....

Проверете дали сте меѓу нив:Месецот ноември им носи луда среќа на оние со три...

Нумеролозите истакнуваат дека бројките што ги имаме во датумот на раѓање се многу важни, тие се со нашата судбина и можат да откријат многу...

Боливија ги прекинува дипломатските односи со Израел поради „злосторства против човештвото“

Владата на Боливија објави дека ги прекинува дипломатските односи со Израел, обвинувајќи ја земјата за злосторства против човештвото во нападите врз Појасот Газа. „Владата одлучи...

Ужасен инцидент во Мексико:Собирач на отпад застрелан со пиштол од вреќа за ѓубре

Собирач на ѓубре од мексиканската држава Сан Луис Потоси трагично и бизарно го загуби животот! Собирачот на ѓубре бил застрелан од наполнет пиштол од...

Египет распореди тенкови во близина на Газа: Подготвени сме да жртвуваме милиони, изјави премиерот

Египетскиот премиер Мустафа Мадбули во вторникот изјави дека неговата земја е посветена на заштита на земјата и суверенитетот по секоја цена, одговарајќи на повиците...

Вечерва од 23 часот, прекин на водоснабдувањето во село Сингелиќ

Жителите на село Сингелиќ вечерва со почеток од 23 часот ќе имаат прекин на водоснабдување поради уличен дефект на улицата „Алија Авдовиќ“ бб ,...

Д-р Црвенковска сведочеше за случајот Онкологија:Секоја информација што ќе се каже за клиниката детално...

Поранешната директорка на Клиниката за онкологија, Симонида Црвенковска, која сега работи таму како лекар, во денешното сведочење пред Анкетната комисија во Собранието за случајот...

Хамас: Ќе ослободиме уште странски затвореници во наредните денови

Хамас им порача на посредниците дека во наредните денови ќе ослободи уште странски затвореници, пишува Sky News. Ова денеска преку видео на Телеграм го потврди...

Несекојдневен инцидент во национален парк во Калифорнија:Тарантула предизвика сообраќајна несреќа, повреден мотоциклист

Еден човек е повреден откако неговиот мотоцикл удрил во кампер во движење кој нагло застанал за да избегне тарантула во парк во Калифорнија. Тарантула беше...

Лицето убиено во пукањето во Сараево е шведски државјанин, осудуван за тешки кривични дела...

Лицето кое настрада во престрелката што се случи попладнево во Сараево,  е идентификувано и Н1 Сараево јави дека станува збор за шведски државјанин. Според неофицијални...

Кога играм грен слем губам по еден живот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ зборуваше за „Еуроспорт“ пред почетокот на Мастерсот во Париз, а едно од прашањата беше и за „зголемување“ на рекордот на...

Што остави зад себе Метју Пери: Знаеше дека секогаш ќе го поврзуваат со „Пријатели“,...

Ѕвездата на „Пријатели“ Метју Пери беше пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес на 29. октомври, кога неговата помошничка го пронашла во џакузи...

Димитриеска Кочоска: Животниот стандард на граѓаните е нарушен, коруптивната власт зголеми ДДВ на производи...

Ние отсекогаш зборуваме дека инфлацијата кај нас не е само резултат на увезена инфлација, туку има и домашни фактори кои влијаат на зголемување. Кај...

Светот има ново сирење на врвот на најдобрите: Норвешкото сирење со мувла без конкурнција

Норвешкото сино сирење во петокот ја победи конкуренцијата од целиот свет и стана новото сирење број 1 во светот. Сирењето Nidelven Blå од Gangstad Gårdsysteri...

Морам да признаам дека малку сум за`рѓал

Малкумина очекуваа дека Френсис Нгану ќе го собори Тајсон Фјури, а токму тоа се случи во третата рунда од нивната боксерска пресметка минатиот викенд...

ФБИ: Војната на Блискиот Исток ја зголеми заканата од напади врз Американците во САД

Војната меѓу Израел и Хамас ја подигна заканата од напади врз Американците во Соединетите држави на „целосно друго ниво“, предупреди во вторникот директорот на...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ова личи на убиство, треба да го осудат за тоа!

Трагедијата што се случи на хокеарскиот натпревар во Англија не престанува да носи лоши вести. Откако еден од играчите на Шефилд Стилерс случајно со...

Израел ја презеде одговорноста за нападот на бегалскиот камп

Израелските одбранбени сили (ИДФ) ја презедоа одговорноста за смртоносниот напад на бегалскиот камп во Џабалија. Портпаролот на израелските одбранбени сили, потполковник Ричард Хехт изјави за...

Пукање во Сараево, убиено најмалку едно лице

Во населбата Булевар во сараевската општина Илиџа имало пукање, потврди полицијата. Нема официјални информации за жртвите, но сараевските медиуми јавуваат дека е убиено најмалку...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети