test

На социјалните мрежи кружи нова фотографија од злогласниот Нахуал

Што и да мислите за паранормалните појави, особено за оние кои вклучуваат митски суштества, вреди да се сподели и информацијата дека деновиве на социјалните...

Познатиот ловец на нацисти Симон Визентал: Бугарите кои ги депортираа Евреите...

Познато ми е како живееле Евреите во сите делови на Македонија. А Македонија е голема, таа не е само тоа што е денес. Меѓу...

Пензионерка за малку исфрлена од старечки дом поради секс: „Ги повикала...

Пензиониран професор во средно училиште од Канада предизвика жестока дебата за Quora со прашањето „Дали постарите луѓе имаат интимни односи во пензионерските домови?“. Тој и...

Почина ѕвездата на Роки – светот се збогува со актерската легенда

Берт Јанг, познат по улогата на Пол Пенин во франшизата „Роки“, почина на 83-годишна возраст на почетокот на месецов, на 8 октомври во Лос...

По сончевиот и топол октомври доаѓа она што се очекуваше: Еве...

Натпросечно топлото време во Македонија продолжува се до самиот крај на овој месец, како и во првите денови од месец ноември. Стабилизирање на времето ќе...

ЗИМА НА ЕКСТРЕМИ – по кусото затоплување, доаѓа „камен“ ладно време:...

По краткотрајното затоплување кое сѐ уште не пристигна, веќе имаме официјална информација дека од четврток попладне и навечер ќе имаме нова огромна промена на...

Два знака во мај ќе изгубат глава од среќа и пари:...

Во вториот дел од пролетта и во текот на летните месеци два хороскопски знаци ќе бидат на победничката страна, секој на свој начин, според...

Една ситница кај Вилијам укажувала дека Кејт е тешко болна пред...

Сето ова време, Вилијам дава сè од себе за да го одржи стоичкиот израз на лицето додека сам ги извршуваше кралските должности, но еден...

РАСПЛЕТ НА ПАНДЕМИЈАТА: Сите ќе се заразат

Професорот Франсоа Балу, познат генетичар и директор на Институтот за генетика УЦЛ во Лондон, се огласи на Твитер и напиша дека на крајот сите...

Голема финансиска добивка за два знака до крајот на мај: Астролозите...

Мај е месец кога сè цвета и кога се чувствува посебна енергија во воздухот. Самата помисла дека летото е близу, кај многу луѓе создава...

Пронајдена е облечена како „вампир“ и речиси без капка крв

Ауриан Натали Лејсне, 22-годишна девојка од Сен-Прист, град во близина на Лион, беше пронајдена мртва во напуштена црква во Италија, откако, според полицијата, тргнала...

Микропластика пронајдена во човечки тестиси: „Престанете да ја подгревате храната во...

Микропластика е пронајдена во тестисите на човек. Ова е особено алармантно бидејќи тестисите, како и мозокот, имаат посебна крвна бариера низ која ништо не...

СВЕТОТ НА РАБ НА АПОКАЛИПСА: Часовникот на Судниот ден на само...

Часовникот на апокалипсата или судниот ден е и оваа година, како и минатата година, на 90 секунди од полноќ, што симболично го означува крајот...

Небото се отвора во очи Митровден: Оној што ќе ја помине...

Македонската православна црква утре, 8 ноември, го празнува денот на Светиот великомаченик Димитриј, во народот познат како Митровден. Како и со повеќето празници, така и...

Невролози порачуваат: За здрав мозок консумирајте го ова овошје – спречува...

Неврохирургот д-р Бетси Гранч тврди некои видови овошје го штитат мозокот и дека тоа се должи на фактот што изобилуваат со антиоксиданси. „Овошјето богато со...

Руски еликсир на „вечната младост“: Пијте го секое утро ќе изгледате...

Руската народна медицина е богата со лековити рецепти, а меѓу нив се најде и овој руски хербален еликсир на „вечната младост“, комбинација од билки...

Со марихуана ќе лечат стрес кај слонови! Необична одлука на Зоолошката...

Зоолошката градина во Варшава во средата најави дека ќе почне на своите слонови да им дава медицинска марихуана како дел од пилот-проектот, кој ќе...

Чудесен напиток го чисти дебелото црево за само 2 дена: Се...

Дебелото црево врши многу основни функции, како што се: хидратација, складирање на остатоци од храна и синтеза на витамини. Неопходно е со правилна исхрана...

Откриениот нов „океан“ има повеќе вода од сите други заедно!

Светската јавност дури неодамна сфати дека под земјината кора има огромен океан кој содржи повеќе вода од целата вода на површината на земјата. Во 2014...

ПОЗНАТАТА НУТРИЦИОНИСТКА ОД ЛОНДОН СОВЕТУВА: Кожата ќе ви блеска ако внимавате...

Кога препорачувам нешто секогаш сакам тоа да е проверено и да имам сигурни докази. Овој текст го пишувам, иако кратко, за моето лично искуство...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети