Free Porn
xbporn
Дома 2021 јули

Месечна Архива: јули 2021

Ноќ за паметење во Охрид: „Фрајле“ ја запалија публиката на Антички театар/ФОТО/ВИДЕО

Новосадското женско поп трио „Фрајле“ вечерва ја запали публиката на Антички Театар во Охрид со прекрасен концерт.    Иако, концертот почна со задоцнување, сепак Наташа, Јелена...

Промовирана брошура на досега необјавени документи за Илинденци од Прилеп и Крушево

Во Прилеп денеска Државниот архив ја промовираше Брошурата посветена на нови, досега необјавени документи за Прилеп и Крушево од Илинденскиот период. Во неа се...

Продукцијата на „Сексот и градот“ сепак ги отвори вратите за Саманта

Популарните три најдобри пријателки и хероини од серијата „Сексот и градот“ повторно се сретнаа за серијата „И баш така“, но овој пат без Саманта. Иако...

Исланд отвора Музеј посветен на Евровизија

Во август во Исланд ќе биде отворен музеј посветен на најголемиот светски музички натпревар. Идејата да се почести „Евровизија“ на овој начин дошла по...

Салатите не ве заситуваат: Оваа салата го заменува главното јадење

Во лето, секогаш уживаме во лесни оброци, така што салатата е идеално решение за летен оброк. Има голем избор на салати, како што се...

Фајзер ќе ја тестира својата вакцина на бебиња

Фајзер најави дека наскоро ќе започне со тестирање на својата вакцина против Ковид-19 на бебиња. Фармацевтската компанија, заедно со својот германски партнер, креаторите на првата...

Тунис: Судија е приведен поради поврзаност со тероризам

Силите за безбедност на Тунис го ставија во домашен притвор во траење од 40 дена судија Бешир Акреми, кого го обвинуваат за поврзаност со...

Од утре почнува август: Запаметете, ова се најсреќните датуми кои ќе донесат важни промени

Според астрологијата, за да се одредат поволни и неповолни денови во одреден временски период, најдобро е да се следи лунарниот календар во кој се...

Австралија само под еден услов ќе размислува за отворање на границите

Австралискиот премиер Скот Морисон објави план во четири чекори кога станува збор за олеснување на ограничувањата воведени поради коронавирусот. Тој потенцира дека земјата ќе мора...

Во Холандија откриена досега најголемата лабораторија за синтетичка дрога

На југот на Холандија, полицијата ја откри најголемата и најпрофесионалната нелегална лабораторија за производство на синтетичка дрога метамфетамин, откриена досега во земјата. Според полицискиот...

РЕПОРТАЖА: Низ паркот со бамбуси, фазани и еребици во Трубарево, денес трчаат овци!

На само 9 километри од центарот на Скопје, во Трубарево, се наоѓа локалитет со природни реткости на флора и фауна, совршено место за развој...

Скопјанец е приведен за тешка кражба

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лиши од слобода скопјанецот Г.Љ. (47) и...

Гори и Грција: Втор голем пожар за неколку дена

Грчките власти се борат против шумски пожар, втор голем пожар за неколку дена, поради што евакуираа четири села во близина на Патра, третиот по...

Сопругите на нашите политичари се вистински убавици

Сè што е убаво и на господ му е мило, а тие се навистина убави, некои вистински убавици кои можат да се најдат на...

Талибанците извршија напад врз канцеларијата на ОН во Авганистан

Талибанските борци ја нападнаа канцеларијата на мисијата на ОН во Авганистан, Херат, изјави портпаролот на авганистанското Министерство за одбрана Фавад Аман. „Талибанската терористичка група повторно...

Во пожарите во Турција повредени се над 400 лица

Бројот на повредени во шумските пожари во јужна Турција надмина 400 лица, изјави шефот на републичкото Министерство за здравство, Фахретин Коџа. Претходно, беше соопштено дека...

Француската полиција со солзавец против демонстрантите за рестриктивните мерки

Француската полиција употреби солзавец на демонстрациите против анти-ковид рестриктивните мерки во центарот на Париз. Во Париз се одржуваат неколку протести против воведување санитарни пропусници во...

Џамбаски за „црвените линии“: Нема да дозволиме никаква дискусија за нашата историја!

Бугарскиот европратеник Ангел Џабмаски упати остар коментар за Резолуцијата за утврдување на државните позиции на Северна Македонија во контекст на блокадите на европските интеграции,...

Момче од Македонска Каменица прободено во викенд куќа

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските...

Црвен крст – Делчево со акција за заштита на граѓаните од топлото време

Општинската организација на Црвен крст Делчево реализираше превентивна акција за поддршка на возрасната категорија граѓани во насока на справување со топлотниот бран кој ја...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети