Free Porn
xbporn
Дома 2020 февруари

Месечна Архива: февруари 2020

Потврден петти случај на коронавирусот во Грција

Во Солун вечерва бил потврден петтиот случај на коронавирусот во Грција, јави дописничката на МИА од Атина. Според информациите во грчките медиуми, станува збор за...

Астро-забава: Најшармантниот знак во Зодијакот, ќе ве „купи“ за цел живот!

Тие се најголемите шармери во хороскопот и никогаш не пропуштаат да ги забавуваат другите, со што лесно доаѓаат до целта. Секогаш се во центарот...

Утре сончево со умерена облачност и потопло, со слаб до умерен јужен ветер

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и потопло преку денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе се...

Легални намирници кои можат да предизвикаат халуцинации – уживајте во нив умерено!

Во случај на претерано консумирање на овие намирници може да дојде до халуцинации и некои компликации. Затоа во вкусовите уживајте умерено, како и во...

Како куркумата и медот да ги користите како лек?!

Оваа мешавина содржи витамини Ц и Б и претставува природен антиоксидант. Се користи за подобар имунитет како антивирусна потпора, ги уништува бактериите, габичните инфекции,...

Прв смртен случај од Ковид-19 во САД

Во САД е потврден првиот смртен случај од новиот коронавирус. Властите во државата Вашингтон потврдија дека едно лице починало од Ковид-19, но без да соопштат...

Брза вечерна закуска: Пица пита

Израдувајте ги своите пријатели и семејството со мек и мирисен оброк, идеален за мала вечерна закуска. Омиленото јадење на многумина, за кое нема да...

Кој вели дека мора да живееме на земја? Луѓето во иднина ќе живеат во...

NestinBox е иднината на живеењето. Или барем така тврдат од истоимената Шведска иницијатива, која системот за градење куќи за птици го пресликала кај луѓето. За...

Скулптури што ѝ пркосат на гравитацијата

Силата на природата е серија скулптури од уметникот Лоренцо Квин кои прикажуваат жена како го врти светот обвиен со парче ткаенина. Жената, веројатно Мајката Природа,...

Уште осуммина починати денеска од Ковид-19 во Италија, заразени над 1.100 лица

Уште осум лица починаа денеска од Ковид-19 во Италија, со што вкупниот број на жртви достигна 29, додека повеќе од илјада се заразени, соопштија...

Потврден шестти случај на Ковид-19 во Хрватска

Во Хрватска е потврден шестиот случај на Ковид-19 кај маж од Риека, кој бил во близок контакт со претходно заразените луѓе во тој град. Според...

Ѓоковиќ ја освои петтата титула во Дубаи

Новак Ѓоковиќ триумфираше на тенискиот турнир АТП 500 во Дубаи по победата над Стефанос Циципас. Светскиот рекет број 1 победи со 6-3, 6-4 за 1...

Вардар падна и пред Монпелје, во осминафиналето против ПСЖ или ПИК Сегед

Ракометарите на Вардар со пораз ја завршија групната фаза од Лигата на шампионите. „Црвено – црните“ на домашен терен се поразени од францускиот Монпелје...

Вардар и Работнички ги поделија бодовите

Дерби натпреварот во Првата фудбалска лига меѓу Работнички и Вардар заврши без гпобедник (0:0), а херој е младиот голман Ристе Јанков, кој успеа да...

Луксембург стана првата држава во светот со бесплатен јавен превоз

Луксембург денеска стана првата земја на светот во која јавниот градски превоз е бесплатен. Оваа мерка ќе влијае на речиси 40 отсто од домаќинствата...

Инциденти кај Еврос, тензично и на Лезбос и Хиос

Одлуката на Турција да ги отвори границите за мигрантите предизвикаа проблеми во Грција, како на копнениот граничен премин кај Еврос, каде што се собрани...

Австрија размислува да ги затвори границите поради мигрантскиот бран

Австрискиот канцелар Себастијан Курц најави можност за затворање на границите поради новиот прилив на мигранти од Турција, пренесува Ројтерс. -Ние сме во постојан контакт со...

Пленковиќ за мигрантскиот бран: Се консултираме со ЕУ и НАТО

Хрватска се консултира со партнерите од ЕУ и НАТО за потенцијален нов бран мигранти, изјави денеска хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ, откако турскиот претседател Реџеп...

„Цитроен” претстави електрoмобил од 6.900 евра, може да се вози без дозвола

Цитроен, вториот историски бренд на ПСA, го претстави во Дефанс Арената во Париз, новиот електричен мини-автомобил по цена од 6900 евра, произведен во својата...

Атиџе Муратова на средба со учениците од Лозово и нивните гости од Португалија, Бугарија...

Во рамките на Еразмус плус програмата хероината на „Медена земја" Атиџе Муратова денеска во холот на ООУ „Методија Митевски – Брицо" во Лозово се...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети