test
Дома 2023 август

Месечна Архива: август 2023

Организаторот на нападите на Капитол во 2021. доби 17 години затвор

Лидерот на десничарската група Проуд Бојс е осуден на 17 години затвор, една од најтешките казни за упадот на Капитол. Обвинителите велат дека американскиот воен...

Клаудија Шифер се пофали со фотографија во бикини: Зрелите години треба да се слават...

Една од најпознатите светски супермодели Клаудија Шифер неодамна го прослави својот 53 роденден, а за таа прилика реши да се пофали со фотографија во...

Мишел: ЕУ мора да си постави цел за идното проширување за да биде подготвена

Европската унија мора да си постави временска рамка за новото проширување, бидејќи ако не биде поставена таа цел, ЕУ нема никогаш да биде подготвена...

Амал и Џорџ Клуни „ја запалија“ Венеција/ФОТО

Филмскиот фестивал во Венеција собра бројни познати личности, меѓу кои и Амал и Џорџ Клуни. Нивните модни вештини никогаш не остануваат незабележани. Гламурозното патување на...

Силна експлозија во Смедерево: Две лица се повредени, се стравува дека има жртви/ВИДЕО

Околу 20.30 часот вечерва, на последниот кат од зграда во центарот на Смедерево се случила експлозија. Експлозијата била толку силна што три спрата од...

Зеленски бара моќна авијација: На Украина и требаат околу 160 ловци Ф-16

На Украина и се потребни околу 100 борбени авиони повеќе од ветеното досега, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски, јави ДПА, која се повика на...

Ова е последното видео на Пригожин пред неговата смрт: „За оние кои се прашуваат...

Новообјавеното видео на лидерот на групата Вагнер, наводно, го прикажува Евгениј Пригожин во Африка само неколку дена пред, тврди Москва, тој да загинe во...

Софија Вергара ја „засени“ сината Супермесечина: Објави фотографија без шминка

Софија Вергара позираше со пријателите за Инстаграм и ги воодушеви сите на оваа социјална мрежа. Таа е многу активна на социјалните мрежи, а со...

Маск најави аудио и видео повици на социјалната мрежа Х (Твитер)

Американскиот милијардер Илон Маск денеска објави дека на неговата социјална мрежа Икс (Твитер) ќе бидат воведени видео и аудио повици. https://twitter.com/elonmusk/status/1697145283472244974?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1697145283472244974%7Ctwgr%5E7111fa874108f011422a22b12fa6f290da31a7d2%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.euronews.rs%2Fmagazin%2Ftehnologija%2F98322%2Fmask-najavio-audio-i-video-pozive-na-drustvenoj-mrezi-x-tviter%2Fvest „Ќе работи на iOS, Android,...

Арапите во Лига на шампиони? Чеферин ги отстрани сите дилеми

Само европските клубови можат да играат во Лигата на шампионите, Лигата на Европа и конференциската лига, изјави денеска претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА)...

Ангелов: Пожарот меѓу Богданци и Дојран е целосно изгаснат

Пожарот кој избувна меѓу Богданци и Дојран во атарот на селото Селемли, во близина на границата со Грција е целосно изгаснат, информира директорот на ЦУК,...

Ковачевски: Ќе бидеме првата земја којашто ќе стане членка на ЕУ во 2030.

Јасни се пораките дека за прв пат после многу години ЕУ е подготвена за проширување и прием на нови членки до 2030 година, тоа...

Трамп се изјасни за невин за местење на изборите во Џорџија

Трамп се изјасни за невин за обидот да ги поништи резултатите од изборите во Џорџија Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска се изјасни за невин...

Мицкоски до Памер: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати уставни измени под бугарски...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски се сретна со новоименуваниот амбасадор на Австрија, Мартин Памер со кого...

Ковачевски: САД, ЕУ и ние имаме заеднички интерес, Северна Македонија членка на ЕУ

„Стратешкиот форум во Блед ја разбранува домашната и меѓународната јавност, но пораките кои беа испратени таму и од претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел,...

Хунтата во Нигер и нареди на полицијата да го протера францускиот амбасадор

Воената хунта на Нигер и нареди на полицијата да го протера францускиот амбасадор, потег што дополнително ќе ги заостри односите меѓу двете земји и...

„Неразумни и глупави“ се барањата на Полска и балтичките земји, оцени Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко го оцени како „глупаво“ барањето на Полска и балтичките земји да ја протераат паравоената група Вагнер од својата територија, откако...

Нова сомнителна смрт во Русија! Почина угледен научник, отруен е со печурки?

Научникот Виталиј Мелников, кој го водеше Одделот за ракетни и вселенски системи во RSC Energia, водечки производител на вселенски летала во Москва, почина откако,...

Ноа Лајлс: САД не се светот

На Светското атлетско првенство во Будимпешта, американскиот спринтер Ноа Лајлс (26) го освои златото на 100 и на 200 метри, како и во штафетата...

Принцот Хари му зададе нов удар на кралското семејство: Полека испливуваат сите тајни

Принцот Хари, војводата од Сасекс, во новиот документарец Heart of Invictus, повторно го нападна кралското семејство, обвинувајќи го за запоставување кога се вратил од...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети