Free Porn
xbporn
Дома 2021

Годишна Архива: 2021

Изабел ви посакува среќна Нова година

Манекенката Изабел Гилар, која воедно е и ангел на Викторија Сикрет, моментно се одмора во топлите краеви. Убавата Изабел е во друштво на својот...

Божиќните и новогодишните обичаи во светот – Оризов пудинг со бадеми за среќа, добра...

Оризов пудинг со бадеми за среќа, добра вештерка која носи подароци и чичилаки – тоа се дел од божиќните и новогодишните обичаи ширум светот. Светот...

Светот во 2021: Година на поделби

Светот ниту во 2021 година не најде решение за коронавирусот, бран по бран и варијанта по варијанта наизменично се менуваа речиси како годишни времиња, се интензивираа поделбите меѓу...

Новогодишен пунч- се што ви е потребно за празничен гламур во вашиот дом

Јасно е дека најлудата ноќ не може да помине без добра храна и добри пијалоци, а секој се труди да биде креативен во тој...

Светот влегува во нов предизвик – 2022 година

Светот се подготвува за почетокот на 2022 година, по уште една турбулентна и пандемична година оптоварена со нови ограничувања, се поголем број случаи на...

Гебрејесус: Можно е завршување на пандемијата во 2022 година

Генералниот секретар на Светска здравствена организација, Тедрос Адханом Гебрејесус во новогодишната порака изрази надеж дека е можно да заврши пандемијата со Кови-19 во...

Кому ќе му донесе среќа 2022? – За еден хороскопски знак ова ќе биде...

Ако ништо друго, тогаш според ѕвездите и планетите 2022 треба да биде среќна година. Астролозите потсетуваат дека во текот на 2022 година, Јупитер, планетата...

Најдоброто место во светот за живот во пензионерски денови се наоѓа на Балканот!

Германскиот магазин „Фокус“ го прогласи градот Требиње во БиХ за најдобро место на светот за живот по замувањето во пензија. Магазинот ја направил ранг-листата со...

Новогодишната ноќ во Франција се очекува да биде тензична за полицијата поради Ковид-19 и...

Втора година по ред, новогодишната ноќ во Франција ќе биде одбележана со двоен предизвик за полицијата – борба против урбаното насилство и почитуриктивнитре...

Речиси една десетина од продадените автомобили во Франција во 2021 година биле електрични

Францускиот автомобилски пазар остана во 2021 година на историски ниското ниво од 2020 година, со 1,66 милиони продадени автомобили. Притоа скоро една десетина...

Кевин Спејси како Фрањо Туѓман – преговорите се во тек

Познатиот холивудски актер Кевин Спејси вчера допатува во Загреб во посета на познатиот режисер Јаков Седлар. Според хрватските медиуми, режисерот се подготвува да снима филм...

Брзи фризури за најлудата ноќ

За оние кои немаат многу време и се подготвуваат во последен момент, еве предлог за неколку брзи фризури за најлудата ноќ. Со неколку зафати...

Граничната полиција од југозападниот дел годинава спречи 123 илегални преминувања

Регионалниот центар за гранични работи – Запад годинава се соочи со големи предизвици поттикнати од пандемијата со Ковид-19. И покрај овој факт, како...

Авганистанка се подготвува да лета за бугарските авиокомпании

Првата жена пилот во авганистанската цивилна авијација е бегалка во Бугарија. Пет месеци откако побегнала од Авганистан поради талибанците на 23-годишната Мохадес Мирзаи...

Највозбудливите откритија во 2021: Од прстенот за мамурлак од 3 век до муралот на...

Во годината што измина и која за многумина беше тешка како и претходната, поради пандемијата на коронавирус, пронаоѓање на пакет со златници или документ...

Во Грција регистрирани рекордни 40.560 нови случаи на Ковид-19

Веќе четврти ден по ред, Грција бележи рекордно високи бројки на дневни случаи на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а денеска беа регистрирани 40.560...

Муфте метро на подвижни ленти покрај кејот на Вардар

Иако е длабоко во осмата деценија од животот, Иван Стојковски е се уште хиперактивен. Идеите за проекти кои водат кон подобрување на живеењето на...

Астролог Зоран КРСТЕВСКИ: Во 2022 нè очекуваат бурни периоди исполнети со страв, стрес, но...

Екслузивно за читателите на весникот ВЕЧЕР, астрологот Зоран Крстевски Што нè очекува во наредниот период и какви се изгледите за иднината, со оглед на тоа...

Бектеши: Следува година на економско закрепнување

Посакувам 2022 година да биде среќна и бериќетна за сите, да преовладува љубовта и разбирањето меѓу луѓето! Годината што ја оставаме зад нас, ни...

ТВ-2022: Наздравете за здравје, наздравете за секој ден! Уживајте пред ТВ-екраните!

Најпријатното новогодишно ТВ-изненадување доаѓа од националната Македонска телевизија. Но, нема да биде во лудата ноќ, туку ќе се стрпите до 1 јануари (сабота) кога...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети