Дома 2021 јуни

Месечна Архива: јуни 2021

Сите зјапаа во Алиса Шмид

Алиса Шмид, која важи за најсекси спортистка на светот, повторно ги разбуди страстите на социјалните мрежи. Германската атлетичарка, која има сребрен медал во штафетата...

Агуеро нов напаѓач на Барселона

Аргентинскиот репрезентативец Серхио Агуеро е нов член на Барселона, потврди шпанскиот фудбалски гигант, наведувајќи дека напаѓачот ќе му приклучи на тимот на 1 јули...

Бектеши не верува дека ќе има поскапување на струјата

Не верувам дека оваа година ќе има поскапување на струјата, изјави синоќа министерот за економија, Крешник Бектеши на гостувањето во емисијата „Топ тема” на...

На актерот од „Ѓаволот носи Прада“ му досади Холивуд, па стана земјоделец/ФОТО

Американскиот актер Адријан Грениер, кој јавноста го памети по улогата во сериите „Антураж“ и филмот „Ѓаволот носи Прада“, го смени начинот на живот. Својот раскошен...

Криза во масовната имунизација, нови „Фајзер“ вакцини стигнаа во вистински момент

Откако министерот за здравство Венко Филипче во понеделникот изјави дека во земјава се останати на располагање уште само 5 000 дози вакцини, веќе попладнето...

Од денеска полабаво: Без маски на отворено!

Од денеска се очекува да стапат на сила олабавените мерки за заштита од ковид-19 кои Главниот координативен кризен штаб ѝ ги предложи на усвојување...

Свежо време и денеска, понесете си чадор

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд и ретки грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен,...

Хрватска е во шок: На смрт претепан професор, напаѓачите го оставиле да крвари на...

Триесет и петгодишниот Нино Ченгиќ, професор по англиски јазик во Економското училиште во Вараждин претепан е до смрт ноќта петок кон сабота, од четворица...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети