Го пензионираше Роналдо, го избрка Луис Енрике, а сега му се...

Како гром од ведро небо, летово одекна веста дека Вахид Халихоџиќ повеќе не е селектор на Мароко, на само три месеци пред почетокот на...

Срби го спасиле да не остане инвалид, а тој ги плука...

Фудбалскиот репрезентативец на Швајцарија кој е роден во Косово, Џердан Шаќири, денеска го игра клучниот натпревар за пласман во нокаут-фазата на Светското првенство во...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Младо момче прегазено за време на прославата на Франција

Едно момче загина во судир меѓу навивачи на Мароко и Франција во Монпелје, објавија светските медиуми. Во соопштението на локалната самоуправа се наведува дека момчето...

Лудило: Навивачка ги покажа бујните гради по победата на Аргентина (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Аргентина се пласираше во осминафиналето на Светското првенство во Катар, а тоа особено израдува една навивачка на „гаучосите“. По лошиот старт на турнирот...

Сопруги на фудбалери направија скандалозна забава во Катар: Полуголи, мокри и...

Под слоганот „староста ќе те праша каде ти била младоста“, девојките, сопругите и сестрите на велшките фудбалски репрезентативци го искористија престојот во Катар, додека...

ФОТО: Лекарите го вратија Ериксен во живот, но…

Во финишот од првото полувреме од натпреварот меѓу екипите на Данска и Финска на Европското првенство во фудбал, најдобриот дански фудбалер, Кристијан Ериксен, колабираше,...

Италијанците се луди – 100%: Почнаа сами да се убиваат (ВИДЕО)

Италијанците се уште се во делириум по освоеното Европско првенство во фудбал, откако во финалето беа подобри од Англија по пенал рулетот. Од сите страни...

Раперот Дрејк се обложил на Аргентина и Франција – ЗАГУБИЛ МИЛИОН...

Раперот Дрејк се обложил на финалниот натпревар на Светското првенство во Катар. Иако погодил кој ќе го освои шампионатот, сепак го загуби облогот поради...

Готово е, Роналдо има нов клуб

Шпанскиот весник „Марка“ го привлече вниманието на фудбалската јавност и тоа со информацијата дека Кристијано Роналдо е многу блиску до постигнување на договор со...

Која е девојката која го „зашемети“ катарскиот шеик?! (ВИДЕО)

Големо внимание кај светската јавност привлече потегот на најмоќниот човек во Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, кој и покрај присуството на една...

Македонија ќе оствари најмалку една победа!

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе има голема поддршка за време на Европското првенство. Според последните информации кои пристигнуваат од Романија, на првите два натпревари...

Најпосле откриено кои се Аргентинките со голи гради

Изминатата недела, во можеби најинтересното финале во историјата на светските првенства, репрезентацијата на Аргентина ја победи Франција после пенал-рулетот и по трет пат го...

Чесите до гола кожа ќе ја соблечат згодната Шарка

Репрезентацијата на Чешка е најпријатното изненадување на Европското првенство во фудбал, откако во осминафиналето успеа да ја елиминира селекцијата на Холандија, победувајќи ја со...

Срцето на Ериксен ќе работи на батерии

Светот се уште е во шок поради немилиот настан кој се случи на мечот меѓу Данска и Финска на Европското првенство, кога Кристијан Ериксен...

Мбапе е смртно љубоморен на Гризман

Совршената хармонија која постоеше во соблекувалната на актуелниот светски шампион, репрезентацијата на Франција, која важеше за прв фаворит и за европската круна, за само...

НИКОГО НЕ ОСТАВИ РАМНОДУШЕН: Кое е момчето без долниот дел од...

Момче без долен дел на телото, кое се појави на отворањето на Светското првенство во Катар, никого не остави рамнодушен. Ганим Ал Муфтах е...

РОЈ КИН: Каде се Стерлинг и Грилиш?!

Аналитичарот на „Скај Спорт“, легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, упати остри критики кон репрезентативците на Англија, Рахим Стерлинг и Џек Грилиш, кои...

Откриена точната причина за исфрлањето на Бензема

Последниот освојувач на „Златната топка“, напаѓачот на Реал (М), Карим Бензема, не доби шанса да настапи и на Светското првенство во Катар. Поради повреда...

Кејн и компанија имаат голема поддршка од Аполонија

Сексапилната Англичанка Аполонија Левелин верува дека со својата поддршка фудбалерите на „Гордиот Албион“ можат да дојдат до титулата на Европското првенство. Бујната русокоса од Барнсли...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети