Покажавме дека Катар може да биде домаќин на најдобриот турнир во...

Насер Ал-Хелаифи катарскиот бизнисмен и претседател Пари Сен-Жермен, не го криеше задоволството од одличната организација на Светското првенство 2022. Многу сум горд. Покажавме дека...

Раперот Дрејк се обложил на Аргентина и Франција – ЗАГУБИЛ МИЛИОН...

Раперот Дрејк се обложил на финалниот натпревар на Светското првенство во Катар. Иако погодил кој ќе го освои шампионатот, сепак го загуби облогот поради...

Меси му се заблагодари на Бога и се предомисли: Сакам да...

Одличниот Аргентинец сонуваше конечно да ја освои титулата светски првак и ја дочека во Катар. Тој најави дека финалето со Франција ќе му биде...

Меси нема да ја заврши кариерата во репрезентацијата на Аргентина по...

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси, изјави дека нема да ја заврши својата репрезентативна кариера по освојувањето на Светското првенство 2022. – Нема да ја завршам...

Меси: Навистина сакав да победам и знаев дека Бог ќе ми...

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси зборуваше за освојувањето на Светското првенство во 2022 година. – Неверојатно е што сето тоа се случи на ваков начин....

Претседателот на Аргентина им честиташе на сонародниците за освојувањето на Светското...

Аргентинскиот претседател Алберто Фернандез им се заблагодари на играчите на репрезентацијата за освојувањето на Светското првенство во Катар. – Благодарам на играчите и на стручниот...

Сосема заслужено Меси е најдобар фудбалер на СП 2022

Наградата за најдобар млад фудбале ја доби Аргентинецот, Енцо Фернандез, додека Килијан Мбапе ја доби наградара за најдобар стрелец. Емилијано Мартинез ја доби наградата...

Меси нов рекордер според одиграни натпревари на светските првенства

Капитенот на фудбалската репрезентација на Аргентина, Лионел Меси, на денешното финале на Мундијалот во Катар стана рекордер со 26 натпревари на светските првенства. Зад Меси...

Аргентина е нов Светски шампион!

Репрезентацијата на Аргентина по трет пат во фудбалската историја е Светски шампион. Популарните „гаучоси“ добија пенал рулетот против репрезентацијата на Франција. Финалниот дуел заврши...

Хрватските фудбалери дочекани со водени топови/ВИДЕО

Хрватските фудбалери, кои денеска попладне слетаа во Загреб, тргнаа со автобус кон плоштадот Бан Јелачиќ, откако на враќањето од Светското првенство на аеродромот беа...

ПСЖ ќе му понуди нов договор на Меси веднаш по Светското...

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе го продолжи договорот со клубот, соопшти новинарот Фабрицио Романо. Парискиот клуб ќе му понуди нов договор на 35-годишниот...

Модриќ прв играч кој ги одиграл сите седум натпревари на СП...

Лука Модриќ играше на сите седум натпревари за Хрватска на Светското првенство 2022. Триесет и седумгодишниот играч за врска се најде во почетниот состав на...

Модриќ: Верувавме дека ќе ја победи болеста

Хрватската репрезентација го освои бронзениот медал на Мундијалот, совладувајќи го Мароко, а по мечот за смртта на српската легенда Синиша Михајловиќ проговори и предводникот...

Манчестер Јунајтед се вклучи во борбата за Влаховиќ

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед е заинтересиран за напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ, пишува „Corriere dello Sport“. За 22-годишниот српски фудбалер се заинтересирани и Арсенал, Челзи, Ливерпул...

Веќе решив како ќе игра Аргентина против Франција

Селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација зборуваше за денешното финале против Франција на Светското првенство 2022. Францускиот тим не е само Мбапе. Во нивниот ростер...

Знам како се чувствува Роналдо

Легендарниот капитен на италијанскиот калчолигаш Рома, Франческо Тоти, откри дека крајот на неговата фудбалска кариера има многу слични точки со таа на португалскиот интернационалец...

Атлетико (М) со најмногу фудбалери во финалето

Шпанскиот гигант, Атлетико (М) ќе има најмногу преставници во финалниот натпревар од СП 2022. За популарните „јорганџии“ играат репрезентативците на Аргентина, Анхел Кореа, Родриго...

Обложувалниците повеќе веруваат во Франција и Мбапе

Финалниот дуел на Светското првенство во Катар, помеѓу репрезентациите на Франција и Аргентина е главна тема и во спортските обложувалници. Кога е во прашање...

Франција сака да го уништи последното танго на Меси

Точно дека беше во групата на фаворити, но после срамниот пораз од Саудиска Арабија, ретки беа тие кои веруваа дека репрезентацијата на Аргентина денеска,...

На улиците на Загреб врие од навивачи:Се прославува бронзениот медал на...

Во натпреварот за третото место на Светското првенство во фудбал 2022 година во Катар, селекцијата на Хрватска ја победи селекцијата на Мароко. Средбата на стадионот...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети