Се појави првото видео од местото на трагедијата: Нема преживеани, авионот...

Трагични вести пристигнаа од Бразил кои го потресоа целиот свет. Фудбалскиот клуб Палмас, кој е член на четвртата бразилска лига, утрово објави дека четворица играчи...

Трагедија во Бразил: Четворица фудбалери загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Четворица фудбалери и претседателот на бразилскиот четвролигаш Палмас, Лукас Меира, загинаа во авионска несреќа. Imagens do avião pegando fogo! 4 atletas do Palmas e o...

Радувај се Македонијо: Одбојкарите се пласираа на Европско првенство! (ФОТО)

Македонската одбојкарска репрезентација се пласираше на Европското првенство во септември, откако вечерва во арената „Борис Трајковски“ славеше над моќната Турција со 3-1 во сетови. На...

Радувај се Македонијо: Одбојкарите се пласираа на Европско првенство! (ФОТО)

Македонската одбојкарска репрезентација се пласираше на Европското првенство во септември, откако вечерва во арената „Борис Трајковски“ славеше над моќната Турција со 3-1 во сетови. На...

Има десет години, а веќе e желба на големите клубови 

Пандемијата со коронавирус ни го одзема вистинското уживање во фудбалската игра, но не можеме да не бидеме задоволни од тоа што го направија нашите...

Секој следен натпревар за Реал е финале

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите очекувања за натпреварот од 3. коло во Лигата на шампионите против Интер. Интер е добар...

Македонија е на само еден чекор до пласман на Европско првенство

Македонската фудбалска репрезентација е на чекор до пласман на Европското првенство наредната година, откако вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ во рамки на полуфиналето...

Оправдан повод за уште една шолјичка црно злато:Денес е Интернационален ден...

Веќе пет години, на првиот ден од октомври се одбележува Интернационалниот ден на кафето. Меѓународната организација на кафето го прогласи 1.октомври за празник на...

Спортот во Македонија за многумина ќе биде само втора професија

Македонската кошарка со години бележи голем пад како на репрезентативно, така и на клупско ниво. Пред речиси една деценија нашата селекција со златни букви...

Има осум години, сака да „лета“ по патеката, а главна цел...

Македонија отсекогаш изобилувала со спортски таленти, но поради недостигот на квалитетни услови за тренинг, како и ограничениот стручен кадар, често пати младите деца имаат...

АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ ЗА ВЕСНИКОТ ВЕЧЕР: Партиите да најдат компромисно решение со разумен...

Разговорите продолжуваат и сметам дека нема потреба да се драматизираат работите, а особено не да се поставуваат реципрочни ултиматуми. Сите се согласни околу главните...

АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ ЗА ВЕСНИКОТ ВЕЧЕР: Партиите да најдат компромисно решение со разумен...

Разговорите продолжуваат и сметам дека нема потреба да се драматизираат работите, а особено не да се поставуваат реципрочни ултиматуми. Сите се согласни околу главните...

Интервју со Војдан Стојановски: НБА е желба за секого, но…

И покрај пандемијата на коронавирус, македонскиот репрезентативец Војдан Стојановски, се обидува на најдобар можен начин да ја одржи својата форма, за кога ќе продолжи...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите...

Тројца кинески работници што треба да пристигнат во Македонија се од...

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека будно се следи состојбата со заболените од корона вирусот во светски рамки, особено за тројцата македонски државјани...

Буштур не пиеше таа вечер, можеби срцето го издаде

„Што ти значи живот. Вчера разговаравме и се шегувавме, не можам да поведувам дека повеќе го нема Буштур - тажно“, се присети балканскиот пејач...

Спортските легенди се простија од Благоја Георгиевски – Буштур (ФОТО)

Бројни спортисти, спортски легенди, челнови на неговата фамилија, судии, високи претставници на спортски федерации, на комеморацијата му оддадоа последна почит на кошаркарската легенда Благоја...

Нема веќе да се продава кисела туршија во пластични шишиња на...

Целта на новиот правилник за продажба на производи од растително потекло е да се стави ред на домашните преработки кои се продаваат по тезгите...

Лабаво пред Украина (ГАЛЕРИЈА)

Македонската ракометна репрезентација го одработи и последниот тренинг пред вечерашниот прв натпревар во рамките на Европското првенство што за првпат се одржува во три...

Кај нас жените нема пардон – газиме или нè газат до...

Кога ќе се спомене зборот „фудбал“ речиси секогаш потсетува на машка игра, но најважната споредна работа во светот сè повеќе се популаризира и кај...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети