Дома 2019 март

Месечна Архива: март 2019

Татко си ги фрлил четирите деца од првиот кат на куќата во Хрватска

Педесетичетири годишен маж утрово своите 4 деца ги фрлил од прозор од првиот кат на неговата куќа во Паг, Хрватска, јавуваат хрватските медиуми. Полицијата утрово...

Заеви, на покана на Курц, вечерва на свеченото отворање на Виенскиот бал

Премиерот Зоран Заев, кој денес имаше средба со канцеларот на Австрија Себастијан Курц во Виена, вечерва, заедно со сопругата, како негов гостин присуствуваше на...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети