Free Porn
xbporn
Дома 2022 април

Месечна Архива: април 2022

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Аеродром и Ново Лисиче

Поради замена на шибер над пумпна станица Припор, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбите Аеродром и Ново Лисиче-висока зона, соопштија од јавното претпријатие...

Британски адмирал: Путин веќе ја загуби војната

Шефот на британската армија вели дека рускиот претседател Владимир Путин „веќе ја изгубил“ војната во Украина и дека е послаб отколку што бил пред...

Шлаканицата на Вил Смит осамна како мурал на ѕид во Берлин/ФОТО

Доминиканскиот уметник Хесус Круз Артилс објави неколку фотографии од својот последен мурал на кој го наслика моментот кога Вил Смит му удри шлаканица на...

Црвен крст: Десетици илјади животи зависат од конвојот што се движи кон Мариупол

Десетици илјади цивили би можеле да бидат спасени од Мариупол доколку бидат успешно евакуирани со конвој автобуси кои се движат кон опколениот град. Руското Министерство за одбрана...

37 дена подоцна: Руските сили не се повлекуваат, туку се прегрупираат

Војната во Украина влегува во 37 ден. Руските сили не се повлекуваат, туку се прегрупираат, изјави во четврток генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Столтенберг, исто така,...

Делегации од најмоќните земји „ја нападнаа“ Индија: Пристигна и Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров доцна во четврток пристигна во Индија, јави Би-Би-Си. Последнава недела Индија ја посетија високи делегации од Кина, Америка,...

Дизелот поевтини, цената на бензинот остана иста

Цената на дизелот се намали за два денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство за 2,5 денари за литар. Цената на бензините остана...

САД со нови санкции кон Русија, на удар технолошкиот сектор

САД наметнаа санкции против технолошки компании и лица од Русија во обид Кремљ да се спречи да ги избегнува санкциите наметнати од Запад, се вели во...

Русија бара плаќање во рубљи, европските држави сметаат дека тоа е „уцена“

Претседателот на Русија Владимир Путин потпиша денеска одлука со која се бара од странските купувачи да плаќаат во рубљи за рускиот гас од 1...

Зеленски: Се зголемуваат руските сили во близина на Мариупол

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вечерва изјави дека ситуацијата на југ и во регионот на Донбас и понатаму е исклучително тешка. Во вечерашното видео-обраќањето вечерва, тој повтори дека Русија ги...

Пентагон не е сигурен дали рускиот конвој кај Киев „сè уште постои“

Пентагон денеска соопшти дека не знае дали рускиот конвој со воени возила што се приближува кон Киев, кој се протегаше на околу 65 километри, „сè уште постои во...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети