Дома 2021 јули

Месечна Архива: јули 2021

Орце Камчев, со болки во градите, префрлен на Кардиологија

Бизнисмен Орце Камчев, кој веќе трети месец е во притвор во Шутка, денеска  е префрлен на скопската Клиника за кардиологија, објави „Фокус“. Според неофицијалните информации,...

Изложба „Ноќ во музејот“ – виртуелна обиколка низ 245 години американска историја

Виртуелна изложба насловена „Ноќ во музејот“ со презентација на дела од богатата колекција на Музејот на американската уметност „Смитсонијан“, се одржа вечерва во...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети