Free Porn
xbporn
Дома 2020

Годишна Архива: 2020

Вечерва на полноќ задолжително бакнете некого, вели старото верување

Со новогодишниот бакнеж, влегуваме во година во која сакаме да бидеме полни со љубов, страст и бакнежи. Се верува дека отсуството на бакнеж точно на...

Србија ја одобри руската вакцина „Спутник V“

Српската агенција за лекови и медицински помагала (АЛИМС) денес издала дозвола за увоз за 2.400 дози на руската вакцина „Спутник V“, изјавил Павле Делиќ...

И за своите македонски фанови новосадските “Фрајле“ за Православен Божиќ со онлајн концерт, но...

Дамите од популарниот новосадски бенд „Фрајле“ на православен Божиќ (7 јануари), ќе имаат голема онлајн музичка журка. Атрактивните фрајли “са лепог плавог Дунава“: Марија,...

Неизбежна на трпезата: Кралицата на предјадењето „руска салата“ по оригинален рецепт

Тешко е да се замислат празници без руска салата. Ја сакаат речиси сите, но малкумина го знаат оригиналниот рецепт, и честппати се двоумат -...

Роботи ја испратија 2020. на несекојдневен начин/ВИДЕО

Популарните роботи Атлас и Спот, на компанијата Boston Dynamics, покажаа нова вештина во новогодишното видео кое стана вирално. Досега тие покажаа дека знаат да...

Викторија Лисичанец најдобра медицинска сестра во 2020. на Клиниката за пулмологија во Скопје

Викторија Лисичанец е избрана за најдобра медицинска сестра за 2020 година на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје. Родена кавадарчанка, таа за МИА...

Над 100 илјади казни за непочитување на анти-ковид мерките во Косово последните четири месеци

Косовската полиција од 26 август до 30 декември годинава изрекла речиси 108 илјади казнени мерки поради непочитување на владините мерки за спречување на ширењето...

ВИДЕО/Сиднеј ја дочека Новата 2021. со спектакуларен огномет

Големите австралиски градови, вклучително и главниот, влегоа во 2021 година. Освен Камбера, во новата година влегоа Сиднеј и Мелбурн. И покрај пандемијата со коронавирусот во...

Сопругата на легендарниот Војо Стојановски емотивно се присети на својот најважен настан во 2020...

Македонската музичка легенда Војо Стојановски, кој за жал прерано почина пред неколку години, зад себе ги остави сопругата Евица, поранешната успешна новинарка (во “Вечер“)...

Годинава ќе ја завршиме со нови 536 заболени во последните 24 часа, 741 оздравени...

Во последните 24 часа се направени 1662 тестирања, а регистрирани се 536 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 213-Куманово 18-Дебар 13-Штип 13-Прилеп 37-Тетово 30-Струга 23-Велес...

Најстрогите хороскопски знаци: Грешките ни самите не си ги простуваат

Припадниците на овие хороскопски знаци се многу строги, па маните тешко ги простуваат, особено на самите себеси. Секогаш се споредуваат со другите и од...

Новогодишно: Калиопи наздрави за својот 54 роденден со поранешниот сопруг Васил Зафирчев!

Поп-дивата Калиопи Букле наполни 54 години пред самата Нова година. Годините не ги крие, тие и се само безначајна цифра. И таа си е...

Светот во 2020: Колку чинеа десетте најскапи временски непогоди?!

Сто и педесет милијарди долари е сумата што ги чинеше осигурителните компании за десетте најскапи временски непогоди ширум светот оваа година со што е...

Вози внимателно, празнувај одговорно!

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните прописи и заеднички да придонесеме за безбедни патишта и улици. Сообраќајната полиција и...

Јапонија и Јужна Кореја влегоа во 2021 година

Јапонија, Јужна Кореја и пет други азиски и пацифички земји влегоа во Новата година во 16.00 часот по средноевропско време. Поголемиот дел од населението на...

Мицкоски: Ќе понудиме план да ја извадиме државата од криза

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Клан истакна дека оваа година која што е повторно изборна за државата, ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди...

ЉУБОВНА ПРИКАЗНА: Таа убавица на Јордан, тој принц кој немаше да стане крал

  Љубов на прв поглед ... Да, токму така почнува приказната. Родена на денешен ден, односно ноќта на Нова годин, 31 декември 1970 година, во Кувајт...

НОВОГОДИШНИ СУЕВЕРИЈА: Каков човек прв ќе ви честита, таква ќе ви биде среќата

    Дали сте суеверни? Повеќето ќе одречат, но со сигурност ќе сакаат да избегнат некои работи за кои се верува дека не носат баш добро....

Путин: Годината во заминување беше многу тешка за сите нас

Годината во заминување беше тешка за сите нас, товарот од претходните месеци се чинеше дека трае со години, рече претседателот на Русија, Владимир Путин,...

Во Кина потврден прв случај на новиот вид коронавирус

Кина денеска го потврди првиот случај на новиот вид коронавирус откриен во Велика Британија. Центарот за контрола на заразните болести на Кина соопшти дека новиот...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети