Free Porn
xbporn
Дома 2019 јануари

Месечна Архива: јануари 2019

Филипче: Посветени сме на реформите во здравството, Германија останува наш стратешки партнер

Министрите за здравство на Македонија и Германија, Венко Филипче и Јанс Шпан, денеска остварија средба во Берлин. Од Министерството за здравство информираат дека, Филипче и...

Пожар во село Кутлешево

Земјоделецот Гоце Тодороски од селото Кутлешево, Долненско, ноќеска прживеал трагедија. Избил пожар во неговата плевна и огнената стихија се проширила. Предизвикана е материјална штета...

РТК: Коснет им ја тресна вратата на косовските лидери

Косовската јавна радиотелевизија (РТК) на својата веб-страница објави дека американскиот амбасадор Филип Коснет ја напуштил денешната средба со косовските лидери нервозен и им ја...

Спасовски: Со активностите на партиските административци се докажува дека не е променета матрицата на...

Постојат луѓе и во Министерството за внатрешни работи и во други државни институции кои се задолжени и даваат информации за состојбите во институции до...

Фејсбук ја заврши 2018 година со огромен профит

Социјалната мрежа Фејсбук објави успешни финансиски резултати за четврти квартал на 2018 година наспроти скандалите поврзани со кражба на податоци на милиони корисници што...

Се урна стара куќа во штипско Ново Село

Во штипско Ново Село се урна уште една стара куќа, целиот градежен материјал паднал врз улицата. Уривањето се случило вчера и голема среќа е...

Мигранти по две седмици се истоварија на Сицилија

Мигрантите, кои речиси две недели беа принудени да останат на бродот кој ги спаси, недалеку од брегот на Либија, денеска се истоварија на Сицилија. Бродот...

Спогодбено решение за правичен надомест во меѓудржавниот спор Грузија против Русија пред ЕСЧП

Со денешната пресуда на Големиот судски совет во случајот на Грузија против Русија, Европскиот суд за човекови права, со 16 гласови „за“ и еден...

Во северен Илиноис измерени рекордни минус 34 степени

Со минус 34 степени Целзиусови во местото Рокфорд, во американската сојузна држава Илиноис урнат е досегашниот рекорд на ниски температури во екот на поларното...

Потпишан меморандум меѓу АРКОМ, РКЕ и Регионалниот проект за јакнење на капацитетите во водните...

Обезбедување основа за продолжување на зедничките напори на партнерите, за зголемување на ефикасноста и квалитетот на водните услуги во Р Македонија преку заеднички систематизирани...

„Макфест“ го распиша конкурсот за нови композиции

Почнаа подготовките за одржување на познатиот Фестивал на забавни мелодии „Макфест“-Штип. Кирил Панајотов, технички раководител на „Макфест“ на денешната прес-конференција објави дека во дневниот...

Нападнат новинар на РТВ Ваљево

Новинарот на Радио телевизија Ваљево, Марко Аќимовиќ (33) е нападнат пред Градското собрание на тој град. Неколку непознати лица му задале повеќе удари на новинарот. Поради...

Во Шведска и во Велика Британија забележана најниската температура во јануари

Во Шведска денеска е забележана најниската температура овој месец минус 39,5 степени Целзиусови, објави шведскиот хидрометеоролошки завод. Шведскиот метеоролошки и хидролошки институт соопшти дека таа...

Кирацовски на средба со градоначалничката Арифи: Тетово дава позитивен пример во процесот на градење...

Генералниот секретар на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Кирацовски денеска оствари средба со градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи. На средбата,...

Мицкоски: Очигледно е дека во земјоделието лагите, лажните ветувања, нереализираните ветувања и очекувања од...

Очигледно е дека во земјоделието лагите, лажните ветувања, нереализираните ветувања и очекувања од страна на СДСМ и Зоран Заев се присутни, напластени се многу...

Средба на Мицевски со евроамбасадорот Жбогар

Денеска, 31.01.2019 година, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието и член на ИК на партијата, Никола Мицевски оствари средба со амбасадорот на...

Сандерс: Трамп е испратен од бог

Портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс за американската телевизија Си-Би-Ен изјави дека мисли оти бог сакал Доналд Трамп да стане претседател на САД. – Мислам...

Папата Франциско: Мојата посета на ОАЕ е ново поглавје во односите

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, упати топли поздрави до раководството и до народот на Обединетите Арапски Емирати пред својата посета на таа држава...

Дескоска: Ниту еден криминал не смее да остане неказнет

Ниту еден криминал не смее да остане неказнет, не смее да се бараат процедурални причини за вакво или такво постапување со цел да се...

Заев: Ако има можности ќе ги декласифицираме документите од преговорите за името

Премиерот Зоран Заев најави дека ако постојат законски можности ќе им препорача на институциите да бидат декласифицирани документите од преговорите за името со Грција,...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети