test

Црвен дрес за Нерес

Европскиот клупски вицешампион, тимот на Ливерпул, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на холандскиот гигант Ајакс, Давид...

И Солскер им се смее колку се лоши

Со бодот кој го освоија на гостувањето кај новиот второлигаш, тимот на Хадерсфилд, фудбалерите на Манчестер Јунајтед и официјално останаа без пласман во Лигата...

Корпа од Матијас де Лигт

Раководните лица на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Јунајтед, пред неколку дена биле информирани дека централниот дефанзивец на Ајакс, Матијас...

Премиерлигашки дуел за Ло Селсо

Ривалите од англиската Премиер лига, Тотенхем и Евертон, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец...

Роналдо го спаси Јуве од испаѓање

Фамилијата на најголемата ѕвезда во дресот на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Кристијано Роналдо, честопати знае да ги користи и социјалните мрежи. Додека неговата поубава...

Две понуди за Дибала

Близок извор од таборот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, откри дека клупските челници се седнати на преговарачката маса со раководните лица...

Силва главен во нападот

Англискиот премиерлигаш Вулверхемптон најверојатно ќе биде следната дестинација на репрезентативецот на Потугалија, Андре Силва. Младиот напаѓач моментално настапува како позајмен играч во дресот на...

Лаказет е наследник на Суарез

Раководните лица на каталонскиот гигант Барселона ја започнаа потрагата по играчот кој од следната сезона треба да биде замена за уругвајскиот интернационалец Луис Суарез. Челниците...

Ливерпул остана без најдобрите за Барселона

Мохамед Салах и Роберто Фирмино нема да настапат на реваш полуфиналниот натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, помеѓу екипите на Ливерпул и...

Порно – актерка работи на проект за Премиер лигата (Фото)

Една од најпознатите порно - актерки, Миа Калифа, ги воодушеви навивачите на премиерлигашот Вест Хем.   View this post on Instagram   ⚒⚒⚒ @uref.official A post shared by ...

Ќе тренирам италијански клуб

Трофејниот италијански стручњак, Антонио Конте и официјално потврди дека ќе се врати во тренерските води пред почетокот на новата клупска сезона. Поранешниот предводник на Јувентус...

Меси има само една слабост, која само јас ја знам

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, за противник во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони го доби каталонскиот гигант Барселона, кој...

Меси е од друга димензија

Првиот човек на каталонскиот гигант Барселона, Жозеп Марија Бартомеу, смета дека аргентинскиот интернационалец Лионел Меси заслужува повеќе од „Златна топка“. Според него, капитенот на Барса...

Зи-Зу ја дозна цената на Азар

Зинедин Зидан веќе ја засили одбраната на Реал (М) откако за 50 мил. евра беа осигурани услугите на стандардниот првотимец во дресот на Порто,...

Бакајоко го почести Гатузо со е*и се!

Последниот натпревар од 35. коло во италијанската Серија А, помеѓу екипите на Милан и Болоња, заврши со минимален триумф на „росонерите“ од 2:1. Освен...

„Тоа е лична работа, немам проблем со него, но кога ќе...

По девет години на „Енфилд“ и седум освоени трофеи, меѓу кои и првата титула во Премиер лигата по 30 години чекање и шестата титула...

„Реалноста е дека поблиску сум до заминување отколку…“

Пеп Гвардиола стана првиот тренер со четири последователни шампионски титули во англиската Премиер лига. Тоа е 11. шампионски трофеј за Шпанецот, сметајќи ги и...

Мурињо или Алегри

Раководните лица на богатиот клуб од Саудиска Арабија, Ал Итихад, со големо внимание ја следат ситуацијата околу трофејните тренери Жозе Мурињо и Масимилијано Алегри....

Ултиматум од Лаутаро

Капитенот на новиот шампион на Италија, тимот на Интер, Лаутаро Мартинез, откри дека следните неколку недели ќе бидат клучни кога е во прашање неговата...

Шешко достапен за 100 мил. евра

Челниците на германскиот бундеслигаш РБ Лајпциг се обидуваат на секаков можен начин да ја елиминираат ослободителната клаузула во договорот на словенечкиот интернационалец Бенџамин Шешко....

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети