Дома 2022 декември

Месечна Архива: декември 2022

Инспекцијата на терен: Ќе утврдува дали се намалуваат цените на основните производи во маркетите

Министерот за економија Крешник Бектеши очекува од денеска да почне намалувањето на цените на одредени прехранбени производи поради одлуката на Владата со која производителите...

Под влијание на влажен бран: Облачно време со повремени врнежи од дожд

Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег каде снежната покривка ќе се зголеми. Наместа и особено во јужните...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети