Free Porn
xbporn
Дома 2022 февруари

Месечна Архива: февруари 2022

Псаки: Во моментов нема причина да се промени нивото на нуклеарна тревога

САД не гледаат „причина за промена“ на нивото на нуклеарна тревога во овој момент, објави Белата куќа откако рускиот претседател Владимир Путин го стави...

Америка ја повлече руската вотка од продажба во знак на солидарност со Украина

На државните продавници за пијалоци во некои американски држави им е наредено да престанат да продаваат руска вотка, а гувернерите рекоа дека потегот е...

Марин: Финска донесе „историска“ одлука да и испорача оружје на Украина

Финска донесе „историска“ одлука да и испорача оружје на Украина по руската инвазија на нејзиниот прозападен сосед, објави премиерката Сана Марин. „Финска ќе обезбеди воена...

Вицепремиерката на Бугарија смета дека државата не треба да извезува бугарско оружје во Украина

Бугарија не треба да извезува бугарско оружје во Украина и стоки и технологии со двојна употреба, изјави за БТВ бугарската вицепремиерка и министерка за...

Советот на Општина Дебар ги верификува мандатите на двајцата нови советници

На денешната шеста редовна седница на Советот на Општина Дебар, верификувани беа мандатите на двајцата нови советници, а беа разгледани и други прашања од...

Британија забранува пристап на руски бродови до нивни пристаништа

Британскиот секретар за транспорт, Грант Шапс, им нареди на сите поморски пристаништа во Велика Британија да не им се дозволли пристап на руските бродови,...

Ковачевски – Рама: Односите никогаш не биле подобри, имаме заедничка европска иднина

Како дел од агендата за билатерални средби на Инвестицискиот самит на Европската банка за обнова и развој во Лондон, премиерот Димитар Ковачевски денеска оствари...

Бајден ќе одржи онлајн разговор со сојузниците и партнерите за руско-украинскиот конфликт

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе биде домаќин на онлајн разговори со сојузниците и партнерите во врска со руско-украинскиот конфликт. САД соопштија дека рускиот претседател...

Црна Гора има залихи на храна и гориво за два-три месеци

Црна Гора има залихи на храна и гориво за следните два-три месеци, изјави денеска државниот секретар во Министерството за економски развој на Црна Гора,...

Русија им забрани на жителите да префрлаат пари во странство

Рускиот претседател Владимир Путин во понеделникот им забрани на жителите да префрлаат пари во странство, како дел од мерките за поддршка на рубљата, чија...

Кремљ: Неутралноста на Украина, демилитаризацијата клуч за ставање крај на конфликтот

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на својот француски колега Емануел Макрон дека демилитаризацијата на Украина и западното признавање на рускиот суверенитет над полуостровот...

„Господарот на перото“ – избор поезиjа од Радован Павловски на руски јазик

По иницијатива на Олга Панкина, преведувач и популаризатор на македонската литература во Русија, од печат излезе избор поезија на руски јазик, од истакнатиот македонски...

Делегациите на Русија и Украина се враќаат во своите главни градови на консултации

Делегациите на Русија и Украина се враќаат во своите главни градови на консултации, откако денеска беше одржан прв круг од преговорите за прекин на...

Бугарскиот премиер за нов министер за одбрана го предложи Тодор Тагарев

Бугарската влада донесе одлука за свикување вонредна седница на Народното собрание. Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарската влада утре, 1 март, ќе...

Министерот Сали се сретна со евроамбасадорот Гир и претставници од делегацијата на ЕУ

Министерот за здравство, Беким Сали, на својот Фејсбук профил објави дека денеска се сретнал со евроамбасадорот Дејвид Гир и претставници од делегацијата на ЕУ...

Зеленски потпиша барање за влез на Украина во ЕУ/ФОТО

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, попладнево објави фотографии и информации дека официјално потпишал барање за членство на Украина во ЕУ. „Денеска го потпишав барањето за членство...

Велика Британија „за неколку дена“ ќе ги замрзне средствата на сите руски банки

На сите руски банки во Велика Британија ќе им биде замрзнат имотот во рок од неколку дена. Тоа днееска го изјави министерката за надворешни...

Борел: Ќе има последици од санкциите за европските граѓани

Првиот дипломат на ЕУ, Жозеп Борел, ги предупреди граѓаните дека санкциите на ЕУ против Русија ќе предизвикаат зголемување на цените, но дека мора тоа...

Гутереш: Едноставно е незамислива идејата за нуклеарен конфликт

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш, на денешната вонредната седница на Генералното собрание посветена на Украина, нагласи дека идејата за нуклеарен конфликт е...

Борел: Засилување на мисијата Алтеа во Босна и Херцеговина

Шефот на европската дипломатија предупреди дека се можни обиди за дестабилизација во Босна и Херцеговина и регионот, јави дописничката на МИА од Брисел. Високиот претставник...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети