Free Porn
xbporn
Дома 2022 февруари

Месечна Архива: февруари 2022

Од денеска во ЕУ ограничена важност на ковид сертификатите

Од денеска ЕУ го ограничувања важењето на ковид сертификатите, односно ќе се применува правилото според кое дигиталните сертификати за вакцинација против ковид се прифаќаат...

Нов скандал во Австрија: Протекоа тајни документи за поделба на министерски позиции

Таен документ поврзан со коалициските преговори меѓу Народната партија на Австрија (ÖVP) и Партијата на зелените, кој излезе во јавноста минатиот викенд, предизвика остри...

Недолично однесување во скопската Зоолошка: Вознемирувал магариња, па се пофалил/ВИДЕО

Разочарана од односот на посетител на скопската Зоолошка градина и неговото недолично однесување, заменик-директорката Тина Мицковска на својот профил на Фејсбук објави видео за...

Д-р Беќаровски предлага: Секој понеделник да се тестираат наставниците и учениците со симптоми

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија има неколку предлози околу тоа како утре треба да почне и да се одвива второто полугодие од...

Француските ресторани ќе треба да го докажат потеклото на месото што го служат

Гостите на француските ресторани наскоро ќе имаат право да знаат од каде доаѓа месото што келнерите го служат во нивната чинија. Од 1 март, рестораните...

Модерна доби целосно одобрение од ФДА за употреба на вакцина против Ковид

Фармацевтската компанија Модерна објави дека добила целосно одобрение од американската Администрација за храна и лекови (ФДА) за употреба на вакцината против коронавирус кај лица...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети