Дома 2021

Годишна Архива: 2021

Директорот на ЈП КХС, Шабани ја пречека Новата година заедно со работниците од третата...

Директорот на ЈП „Комунална хигиена“ - Скопје, Абдусамед Шабани, ја помина новогодишната ноќ заедно со работниците задолжени за одржување на хигиената на скопските улици...

Коронавирусот се шири во Премиерлигата

Вкупно 18 фудбалери во Премиерлигата се позитивни на коронавирус, покажуваат резултатите од најновите тестирања извршени во периодот од 21 до 27 декември. Челниците на...

Бадник е неработен за православните верници, а Божиќ за сите граѓани

Првиот ден на Божиќ – 7 јануари (четврток) според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. Неработен ден за граѓаните со...

Со машко бебе во 2021 година

Првото бебе родено во 2021 година е машко, родено една минута по полноќ на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје. Бебето е тешко...

2021 почнува со сонце

Првиот ден од новата година ќе биде сончев со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно...

СЕСТРА ЈОРДА МАНАСИЕСКА ОД ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ЈА РАБОТИ ВТОРАТА НАЈУБАВА РАБОТА ПО АНГЕЛИТЕ:Бев сведок...

Ова е година кога кај нас и во светот се случи пандемија со коронавирусот, кога илјадници луѓе кај нас, а стотици милиони во светот...

65 возачи казнети пред Нова Година

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.12.2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа насообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени...

Првото бебе во 2021 е машко

Првото бебе во Македонија се роди една минута по полноќ. Машко бебе, тешко 3 650 грама и долго 51 сантиметар, информираше Универзитетската Клиника за...

ШТО ПРЕДВИДУВААТ АСТРОЛОЗИТЕ ЗА 2021 ГОДИНА: Јарците ќе блескаат, раковите ќе напредуваат на сите...

  По 2020 година, се чини каква и да е оваа што доаѓа не може да биде полоша од претходната. Ѕвездите годинава се наместени така...

ШТО МИСЛИ БИЗНИСОТ: Економијата заглавена меѓу денешната рецесија и утрешната неизвесност

Оваа пандемиска година новогодишните желби се малку поинакви. Се посакува најмногу здравје, не само на луѓето туку и на економијата заглавена меѓу денешната рецесија...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети