Дома 2020 април

Месечна Архива: април 2020

Тереза Кесовија:“Немам коронавирус, но имав комплицирано воспаление на белите дробови“

Тереза преку ВЕЧЕР праќа искрена порака со која ги охрабрува своите обожаватели во Македонија да бидат дисциплинирани и трпеливи! Легендарната поранешна југословенска музичка ѕвезда, Тереза...

Ендру Џек, легендарниот актер од „Војна на ѕвездите“ почина од последици предизвикани од вирусот...

Актерот од серијалот „Војна на ѕвездите„ Ендру Џек почина од последици од вирусот корона во 77-та година од животот. Џил Мекала, застапник на актерот кој...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети