Дома 2019 јуни

Месечна Архива: јуни 2019

Турција и Египет поатрактивни за летување поради поволните аранжмани

Анталија во Турција и Хургада во Египет годинава се топ-дестинациите што во летниот период ќе ги посетат македонските граѓани. Интересот за Грција е помал...

Хамилтон е најдобриот Ф1 возач во историјата

Еден од најзаслужните луѓе за доминацијата на Мерцедес во Формула 1 е секако Тото Волф, кој веќе со години е поставен на позицијата -...

“РАМА ФЕШН” ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ – Еди Рама на гласање во високи...

Албанскиот премиер Еди Рама повторно ги покоси сите модни правила. Тој на вчерашното гласање на локалните избори ја шокираше јавноста со нов моден стил....

Од утре граѓаните добиваат назад 15% од ДДВ на фискалните сметки

Утре стартува повратот на ДДВ за граѓаните, преку кој четиричлено семејство ќе може да го надополни својот годишен семеен буџет за најмногу 28.800 денари. Граѓаните...

Сакаа да основаат семејство и посвојат бебе, но…

Легендарниот австралиски пливач, Јан Торп, во едно интервју призна дека е хомосексуалец, но повеќето странски медиуми сега пренесуваат дека славниот спортист се разделил од...

Mеркел: Политичката храброст на Заев и Ципрас да ја следат и другите лидери во...

Германската канцеларка Ангела Меркел не очекува брз прием на земјите од Западен Балкан во ЕУ, но потенцира дека регионот има европска перспектива. Во својот видео...

За малку избегната трагедија кај Дубровник: Ноќеска се запалил тетовски автобус, патниците спасувале жива...

За малку е избегната трагедија кај Дубровник. Автобус со тетовски регистарски таблички полн со патници ноќеска се запалил близу Дубровник. Додека патниците сами се бореле...

Пијаниот Снајдер заврши во полиција

Легендарниот репрезентативец на Холандија, Весли Снајдер, беше уапсен во родниот Утрехт, откако во алкохолизирана состојба го демолирал автомобилот на својот сосед. Надзорните камери го уловија...

ФОТО: Никол е посебна УФЦ девојка

Покрај УФЦ борците кои со своите успеси во рингот стануваат планетарно познати, со целата своја сила и талент кој го поседуваат, тие не се...

ВИДЕО: Суарез трагичар!

Напаѓачот на Уругвај, Луис Суарез се претвори во трагичар за својот тим во четвртфиналето на Копа Америка против Перу. Голгетерот го промаши првиот пенал, откако...

ЛШ ќе биде во втор план

Сопственикот на Ливерпул, Џон Хенри, истакна дека освојувањето на титулата во Премиер лигата следната сезона е приоритетна цел за тимот од „Енфилд“. Во минатата, Ливерпул...

Како силуваната мајка може да го гледа детето плод на тоа злосторство?

За време на војната во БиХ се силувани помеѓу 30 и 50 илјади жени, девојчиња и мажи. Како последица од овие злосторства кон жените,...

Тотенхем директно го нуди Ериксен

Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем се поврзал директно со Реал (М) за да му ги понуди услугите на данскиот интернационалец Кристијан Ериксен, пренесува „Марка“. Шефот на „петлите“...

Температурен рекорд во Москва – само 11 степени над нулата

Нови температурен рекорд е регистриран во рускиот главен град за 70 години мерења, објави метеоролошкиот центар Фобос. Во Москва, денеска температурата на воздухот изнесуваше...

Порака од Филипини: Канада, земи си го ѓубрето назад!

Во Канада пристигна товарен брод со тони канадски отпад, кој со години бил складиран на Филипини. Бродот пристигнал на терминал кај Ванкувер и довезол...

Иран наскоро ќе ги надмине ограничувањата за збогатување ураниум

Иран наскоро ќе ги надмине ограничувањата за збогатувањето ураниум, предвидени со нуклеарниот договор, бидејќи останатите потписници на договорот не ги исполнија барањата на Техеран...

Илјадници демонстранти во Мадрид: Да се забранат автомобили во центарот на градот!

Илјадници лица протестираа вчера во Мадрид против одложувањето на ограничувањето за користење автомобили кои го загадуваат воздухот, како што се старите возила. Во ноември, минатата...

Без струја утре делови од Сарај и Кисела Вода

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа без струја утре од 10 до 11 часот ќе бидат корисниците од улица „4“ во село Сарај и...

Трамп пристигна во демилитаризираната зона на Корејскиот Полуостров на средба со Ким

Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна во демилитаризираната зона, меѓу Северна и Јужна Кореја, пред средбата со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, потврди Белата куќа. Средбата меѓу...

Од утре пониски цени во роаминг во регионот

Цените на услугите во роаминг помеѓу Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и БиХ  од утре ќе се намалат за 27 отсто, а...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети