test
Дома 2019 јуни

Месечна Архива: јуни 2019

Автобус на ЈСП излета на Матка, има повредени

Во четвртокот вечерта во 18,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с. Д. Матка - с. Г. Матка автобус “Јутонг“...

Уште денеска и утре потврда или корекција на Годишната даночна пријава

Граѓаните уште денеска и утре ќе можат да ја потврдат или корегираат претпополнетата годишна даночна пријава. Веќе од понеделник, годишните даночни пријави ќе добијат...

Почнува полагањето државна матура

Со екстерниот испит по странски јазик (англиски, француски, германски или руски) денеска од 10 часот почнува полагањето државна матура за учебната 2018/2019 година, за...
video

Среќен роденден, Славе Димитров!

На денешен ден 1946 година во Битола е роден Славе Димитров, познат македонски композитор, пејач, аранжер и музички продуцент. Кариерата како музички автор, аранжер и...

Серија од три земјотреса во Корча, се почувствуваа и во Охрид и Струга

Земјотрес со интензитет од 5 степени според Европската макросеизмичка скала утрово е регистриран на 18 километри јужно од Корча, на самата граница меѓу Албанија...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети