Free Porn
xbporn
Дома 2021 ноември

Месечна Архива: ноември 2021

Директорот на Бионтек тврди дека вакцината ќе понуди силна заштита против Омикрон

Вакцината против Ковид-19 на Фајзер и Бионтек веројатно ќе понуди силна заштита од потешка форма на оваа болест предизвикана од новиот сој на коронавирусот...

Владата усвои законски измени за намалување на последиците предизвикани од пандемијата во земјоделството

Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна седница го утврди текстот на Предлог-законот за финансиска поддршка врз производството и откупот на земјоделски производи.Како...

Финансиска награда за матичните лекари ако имаат над 70 отсто вакцинирани пациенти

Владата денеска на 112-та седница донесе одлука за еднократна финансиска награда од 30 денари по пациент за матичните лекари доколку достигнат и надминат опфат...

Забрана за сообраќај на патот Струга – Ќафасан поради голомразица

Поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот се воведува забрана за сообраќај за сите видови на возила на патниот...

Бугарско-македонската комора апелира до Заев и Јанев за надминување на политичката криза и економско...

Бугарско-македонската трговско-индустриска комора упати Декларација до премиерите на Северна Македонија и на Бугарија, Зоран Заев и Стефан Јанев во која се изразува загриженост од...

Поранешниот претседател на БОК осуден на 30 години затвор

Поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет (БОК), Карлос Артур Нузман, е осуден на затворска казна од 30 години и 11 месеци поради корупциски активности...

Дачиќ распиша референдум за промена на Уставот на Србија за 16 јануари

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, распиша референдум за потврдување на Законот за промена на Уставот на Република Србија за 16 јануари 2022 година,...

Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски

Владата на денешната седница му го продолжи мандатот на Владо Бучковски за специјален претставник на Владата на Република Северна Македонија за Република Бугарија. -На предлог...

Велика Британија за два месеци ќе понуди засилувачка доза на вакцина за сите постари...

Британскиот премиер Борис Џонсон вечерва изјави дека целта на Владата е да им понуди на сите возрасни бустер доза на вакцина против коронавирус до крајот...

Останува на сила забраната за товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, сообраќајот се одвива...

Останува на сила забраната за тешки товарни возила на патниот правец Тетово-Попова Шапка. На останатите патни правци низ државата, сообраќајот се одвива тековно по...

Баскет Кам го претрпе и шестиот пораз во ВАБА

Женскиот кошаркарски клуб, Баскет Кам, го претрпе шестиот пораз во регионалната ВАБА лига, откако попладнево на домашен терен загуби од словенечки Триглав со 74:78. Тимот...

Во Франција се влошува ситуацијата со Ковид-19

Здравствената состојба „се влошува“, изјави вечерва францускиот министер за здравство Оливие Веран, со просечна дневна инциденца која наскоро би можела да го надмине врвот на...

Улицата „20“ во Берово отсега ќе го носи името Жан Кофол

Советот на Општина Берово едногласно ја усвои иницијативата за преименување на улицата „20″ која отсега ќе го носи името Жан Кофол, еден од најистакнатите...

Сакам да умрам во беда, да не му оставам ни долар на семеството

Еден од најдобрите НБА кошаркари, Чарлс Баркли е познат по тоа што нема „влакна“ на јазикот, а така беше и овој пат. Важеше за еден...

МВР:Пријавата за бомбата била лажна

Пријавата за напад е лажна, соопшти вечерва Министерството за внатрешни работи. Ја известуваме јавноста дека МВР ги направи потребните проверки и утврдено е дека пријавата...

Мета: Го поздравувам ставот на Бугарија која предлага отпочнување на преговорите на Албанија со...

Албанскиот претседател Илир Мета преку објава на Фејсбук вечерва го поздрави ставот на Бугарија која предлага што поскоро почеток на преговорите за членство на...

Блинкен: Агресијата од Русија ќе донесе сериозни последици за Москва

Секаква обнова на агресијата од страна на Русија ќе има сериозни последици, затоа повикуваме Русија да биде транспарентна, да деескалира и да ги намали...

МВР: Полицијата постапува по пријава

Полицијата постапува по пријава за напад, откако едно лице се јавило во 16:45 во билетарата на МНТ, од МВР откако вечерва беа евакуирани неколку...

Полемичарот и новинар, контроверзниот Ерик Земур официјално кандидат за претседател на Франција

Екстремно десничарскиот полемичар Ерик Земур денеска ја официјализира својата претседателска кандидатура во драматично видео, на крајот на немирната пред-кампања и првото назадување во анкетите, под паролата...

Шаќири: МИОА и „Mastercard“ ja претставуваат националната услуга за дигитален идентитет за поддршка на...

Благодарение на партнерството помеѓу „Mastercard“ и Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) – првично најавено на почетокот на 2020 година, достапни се услугите...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети