Ѓоковиќ го оперирал лактот, следи нова долга пауза?!

Поранешниот светски тениски рекет број еден, Србинот, Новак Ѓоковиќ, најверојатно веќе ја направил операцијата на лактот што беше причина за неговата апстиненција од тениските...

Прославата на Вардар по пласманот во финалето на ЛШ (Видео)

Македонскиот ракометен шампион Вардар имаше епско враќање во полуфиналето на Лигата на шампионите. Падна моќната Барса, Вардар е во финале. Погледнете ја радоста на...

Србин или Циган, тоа е исто!

Предводникот на италијанскиот калчолигаш Торино, Синиша Михајловиќ, експресно им одговори на најверните фанови на Кротоне, кои буквално, од првата до последната минута, го навредуваа...

Минимален пораз за Работнички од Црвена ѕвезда

  Работнички попладнево загуби со 2:1 од српскиот шампион Црвена ѕвезда на третиот пријателски натпревар на зимските подготовки во Анталија. „Романтичарите“поведоа со голот на Дејан Блажевски...

Вардар на неколку дена пред Пјуник го разреши Бабунски

Фудбалскиот вицешампион на Македонија, екипата на Вардар, донесе одлука за разрешување на досегашниот шеф на стручниот штаб Бобан Бабунски, и тој повеќе нема да...

Емре Џан и Јувентус постигнаа договор

Германскиот фудбалер Емре Џан постигна договор со италијанскиот шампион Јувентус, откако речиси цела сезона се шпекулираше за овој трансфер. Тој во Јувентус доаѓа како слободен...

Сакав да го постигнам својот прв „хет-трик“ при победа на Барса

Офанзивниот фудбалер на Барселона, Фелипе Кутињо по вчерашниот пораз во 37-то коло од Ла Лига против Леванте со 5:4, изјави дека со радост би...

Во Охрид на 1 јуни ќе се одржи првиот таеквондо турнир...

Во Охрид на 1 јуни ќе се одржи првиот Национален Таеквондо турнир „Ohrid OPEN 2019“, организиран според турнирскиот систем на Македонската таеквондо федерација. Организаторите најавуваат...

Сршен ги скара челнициците на Нексе и ППД Загреб

Повремениот ракометен репрезентативец на Хрватска, Иван Сршен е причината за кавга меѓу шампионот на оваа земја ППД Загреб и Нексе од Нашице.  Сршен  формално...

Реал (М) бега од Роналдо како ѓавол од крст

Ако се суди според последните информации кои пристигнуваат од Шпанија, Кристијано Роналдо ќе стане персона нон грата во Реал (М). Луѓето кое се задолжени...

Дембеле само пуста желба на Арсенал

Доколку не успеат во намерата да ги осигураат услугите на хрватскиот интернационалец од редовите на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Лука...

Камбек на Ариен Робен

Голема е веројатноста дека по пауза од 15 години, крилниот напаѓач на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), Ариен Робен, повторно ќе...

Икарди го тужи Интер

Аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди планира да го тужи својот актуелен клуб Интер за мобинг. Како што пишува „Република“, Икарди подготвува тужба поради злоставување на работно...

Луис Енрике е нов селектор на Шпанија

Поранешниот тренер на каталонскиот гигант Барселона, Луис Енрике, ќе биде именуван за нов предводник на репрезентацијата на Шпанија. Оваа функција му ја додели претседателот...

Палмарсон е најдобар плејмејкер во светот

Пред неколку Арон Палмарсон го завреи трансферот во Барселона, откако долго бараше да биде ослободен од Веспрем и да го оствари трансферот од соништата....

Санчез секоја трета минута губел топка

Најскапо платениот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез, испадна најголемо разочарување за тимот од „Олд Трафорд“. Чилеанецот е непрепознатлив во дресот на „црвените ѓаволи“,...

Вардар потклекна пред ПСЖ во дуелот за бронзата

Иако овој пат за третото место, сепак францускиот ракометен гигант, екипата на ПСЖ, му се реваншираше на македонскиот и се уште актуелен шампион Вардар,...

Само Тасев во игра за претседателската фотелја

По направената анализа на кандидатурите на четворицата кандидати, Комисијата за избори и верификација на ФФМ, донесе одлука дека само Сашо Тасев ги исполнува потребните...

Не доаѓајте пијани и полни со омраза на натпревар

Големо дерби помеѓу Хрватска и Србија на отворањето на Европското првенство во ракомет, во Сплит, предизвика голем интерес, а билетите за дуелот веќе се...

Боксерски шампион уапсен поради кражба на 16 лименки пиво

Поранешниот светски боксерски шампион, Орландо Слидо, е уапсен во мексиканскиот град Суидад Обрего. Причина за неговото апсење е кражба на 16 лименки пива од...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО