Селектрот на Србија удри по своите играчи: Срамота, мојата баба може...

Ракометната репрезентација на Србија претрпе уште еден пораз на Мундијалот во Германија и Данска, откако немаше сили за надигрување против Бразил 22:24 со што...

Филип Лазаров: Хрватска одигра перфектен натпревар и покажаа дека се поквалитетни...

Бекот на ракометната репрезентација на Македонија, Филип Лазаров, по поразот од Хрватска со 31-22 во третото коло на Светското првенство, изјави дека противникот одиграл...

Македонија убедливо поразена од Хрватска

Македонската ракометна репрезентација го претрпе првиот пораз на Светското првенство во Германија и Данска. Во третото коло од Б – Групата, избраниците на селекторот...

Кире Лазаров втор стрелец и асистент

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров, игра одлично во групната фаза на Светското првенство  во Германија и Данска и е меѓу најдобрите кај голгетерите и...

Никола Карабатиќ: Не дојдов во Берлин како спасител

Актуелниот светски шампион во ракомете, репрезентацијата на Франција во второта фаза на шампионатот во Германија и Дансак ќе биде засилена со најдобриот играч во...

МРТ со соопштение се огласи за случајот со Стојанче Стоилов: Лоцирана е...

Македонската Радио Телевизија најви санкции за уредникот на албанската спортска редакција, Мустафа Адеми, кој во директниот пренос од натпреварот од првото коло на Светското...

Вака ракометарите ги слават победите на СП: Има една вистина, има...

Македонските ракометари со „Бисер Балкански“ ја славеа победата во соблекувална. Грмеше во соблекувалната откако момците на сиот глас ја испеаа неофицијалната химна на Р.Македонија „Бисер...

Борко Ристоски со јасна порака – Македонија е една

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски се приклучи на ракометарите кои од Светско првенство испратија јасна порака дека нашето име е Македонија. Како што...

Раул: Вистинските предизвици допрва претстојат

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Раул Гонзалез беше задоволен по денешната победа над Бахреин на СП, но сподели дека вистинскиот предизвик за нашите ракометари...

Македонија му зема мерка и на Бахреин, Гонзалес им даде шанса...

Ракометарите на Македонија ја забележаа и втората победа во второто коло од групната фаза на Светското првенство во Герменија и Данска, откако овој пат...

Никола Карабатиќ и се приклучува на француската репрезентација

Најдобриот ракометар во светот Французинот Никола Карабатиќ, сепак ќе игра на Светското првенство во Германија и Данска. Тој од 2006 година ги предводеше „триколорите“...

Раул Гонзалез: Не ги делам ракометарите на млади и стари

По победата против Јапонија во првото коло на СП, селекторот на мекедонската репрезентација Раул Гонзалез ги истакна добрите страни, но и потврди дека нивото...

Светското првенство заврши за Зеленовиќ

Ракометната репрезентација на Србија го загуби десниот бек, Немања Зеленовиќ за остатокот на Светското првенство во Германија и Данска. Повредата здобиена на натпреварот против Русија...

Е. Работник го донесе првото зимско засилување

Екипата на Еурофарм Работник го донесе првото зимско засилување и ја официјализира соработката со црногорскиот ракометар Мирко Радовиќ. Радовиќ, кој има 28 години, настапува на...

Стојанче Стоилов за коментаторот на МРТ2 е „играчот со број 5“/Видео

Македонските ракометари се натпреваруваат на Светското првенство во ракомет кое се одржува во Германија, a Македонската радио телевизија го пренесува настанот. МРТ2 каналот со албански...

Македонец меѓу најзгодните ракометари на Светското првенство

Мартин Поповски, ракометарот на Вардар, се најде на неофицијалната листа најзгодни ракометари на Светското првенство, што од петокот се игра во Германија и Данска. За...

Норвежаните го наполнија голот на Саудиска Арабија

Ракометарите на Норвешка забележаа убедлива победа над Саудиска Арабија со 40:21 во вториот меч од групата Ц на Светското првенство во Германија и Данска. Норвешкиот...

Чиле со сензационална победа над Австрија

Ракометарите на Чиле го направија најголемото изненадување до сега на Светското првенство во Германија и Данска, откако во второто коло од групната фаза ја...

Македонија го одржа утринскиот тренинг/Фото

Македонската ракометна репрезентација утрово го одржа својот тренинг во „Олимпик хале“ во Минхен, пред утрешниот натпревар со Бахреин. „Жолто-црвените“ вчера остварија убедлива победа од 38-29...

Во знак на револт: Ќе го напуштат ли ракометарите Светското првенство...

Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети