Free Porn
xbporn

Вардар замената за Томовски ја најде во Португалија

Македонскиот ракометен вицешампион Вардар, го донесе осмото засилување пред стартот на новата сезона. „Црвено – црните“ потпишаа едногодишен договор со португалскиот голман Мигел Еспиња...

ЕХФ Куп: Алаклоид доби противник од Литванија

Во Европскиот куп на ЕХФ сезонава ќе има три македонски претставници. На првата ждрепка Тиквеш го дозна својот противник во првото коло на натпреварувањето....

Хансен ја наплати отштетата од данска обложувалница

Данската телевизија ТВ2 го објави епилогот од тужбата што ја поднесоа 23 спортисти, меѓу кои и легендарниот Микел Хансен, кон спортската обложувалница „Бет 365“. ...

Веспрем го изигра ПСЖ и на четири години го врза 17-годишниот...

Иако дел од медиумите најавија дека најбогатиот ракометен клуб во светот, францускиот ПСЖ ќе добие вајлд-карта за Светското клупско првенство, сепак ИХФ одлучи таа...

Најталентираниот хрватски ракометар потпиша тригодишен договор со Кил

Хрватскиот ракометар Верон Начиновиќ (24) ќе стане нов играч на Кил, објави германскиот прволигаш и еден од најдобрите европски клубови. Хрватскиот репрезентативец ќе го...

Будуќност ја доживеа судбината на Кометал Ѓорче Петров и Шлагелсе

Црногорскиот шампион Будуќност е на пат да ја доживее судбината на некогашните европски гиганти Кометал Ѓорче Петров, Шлагелсе, Валенсија…и да се распадне само на...

Кил го направи најскапиот трансфер во историјата на ракометот

Еден од најдобрите ракометни голмани во последнава деценија, Андреас Волф, и официјално се врати во Бундес лигата, одново носејќи го дресот на Кил. Волф потпиша...

Лука Циндриќ го смени клубот

Хрватскиот ракометен интернационалец, Лука Циндриќ (30), е нов играч на Веспрем, соопшти унгарскиот клуб. Хрватскиот ракометар, кој игра на средната бековска позиција, потпиша двегодишен...

Илија Абутовиќ го облече дресот на Еурофарм Пелистер

Српскиот интернационалец Илија Абутовиќ, се враќа во македонскиот ракомет. Српскиот специјалист за одбрана, кој најдобрите денови од својата кариера ги помиа во редовите на...

Еурофарм Пелистер ги доби противниците во групната фаза на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја изврши ждрепката за групната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите, во која Македонија ќе има еден претставник...

Русите го наместија Камерон: Мислел дека разговара со украински политичар, па...

Шегаџиите чија мета се светските политичари објавија видео од видео повик што го направиле со британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон во кој...

Голема чест е да се игра во престижен клуб како Вардар 

Најтрофејниот македонски ракометен клуб Вардар се пофали со потписот на холандскиот репрезентативец Ларс Коиј, кој парафираше едногодишен договор со двократниот европски шампион. – Возбуден сум...

Андреас Волф се враќа во Бундеслигата, Кил прв покажа интерес

Германската ракометна легенда Андреас Волф размислува за враќање во Бундеслига. Волф (33) од 2019 година е член на Киелце, каде што пристигна од Кил...

Македонските ракометарки одиграа нерешено со Португалија на младинското СП/ФОТО

Македонската женска ракометна репрезентација до 20 години испушти шанса со победа да ја почна главната фаза на Светското првенство кое се одржува во Скопје,...

Брестовац се раздели со Ал Сафа

Поранешниот македонски селектор Данило Брестовац, повеќе не е тренер на Ал Сафа. После пет месеци соработка, нашиот тренер одлучи да го напушти овој тим...

Еурофарм Пелистер доби вајлд-карта за ЛШ, ќе заработи најмалку 140.000 евра

Покрај македонскиот шампион уште пет клуба добија покана од ЕХФ да учествуваат во Лигата на шампионите, а тоа се Загреб, Нант, Пик Сегед, Киелце...

Македонските ракометарки ја поминаа групната фаза на Светското првенство У-20

Македонската репрезентација составена од ракометарки до 20 години обезбедија пласман во главната рунда на Светското првенство кое се игра во Скопје. Македонките вечерва во СЦ...

Македонските ракометарки со победа стартуваа на јуниорското СП во Скопје/ФОТО

Македонската женска ракометна репрезентација со триумф вечерва над САД од 32-15 го почна настап на Светското првенство за ракометарки до 20 години кое денеска...

Арените подготвени, утре во Скопје стартува јуниорското СП за ракометарки

Ракометната федерација на Македонија во периодот од 19 до 30 јуни ќе биде домаќин на 24-тото Светско јуниорско првенство во женска конкуренција. Ова ќе...

Шампионот побара вајлд – карта за настап во ЛШ

Ракометниот шампионот на Македонија, Еурофарм Пелистер, и официјално преку Ракометната федерација на Македонија (РФМ) побара „вајлд-карта“ за настап во Лигата на шампионите за сезоната...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети