Дома 2020 септември

Месечна Архива: септември 2020

Падот на индустриското производство не запира, во јули 9,5 отсто

Пад од 9,5 проценти на индустриското производство во јули годинава во однос на јули лани регистрира Државниот завод за статистика. Во првите седум месеци...

Бевме како машина и затоа лесно ја освоивме титулата

Менаџерот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Ливерпул, Јурген Клоп, истовремено откри што мисли за изминатата и за престојната сезона во Премиер лигата...

Со традиционалните читања “Мостови“ спуштена завесата на Струшките вечери на поезијата

Со традиционалното поетеско читање “Мостови” спуштена е завесата на 59-те Струшки вечери на поезијата кои годинава поради пандемијата траеше пократко од вообичаено. Почитувајќи ги протоколите за...

Во Буџетот префрлени 30 милиони денари од Агенцијата за управување со одземен имот

Агенцијата за управување со одземен имот од остварени продажби и наплата на имотна корист во државниот буџет префрли 30 милиони денари. „Агенцијата за управување со...

Хоџа: Преку соработка со земјоделците до успешно интегрирање во ЕУ

Во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска се одржа прес-конференција по повод официјалното примопредавање на функцијата министер. Досегашниот министер, Трајан Димковски официјално ја предаде...

ФОТО: Со полна пареа против Ерменија и Грузија

Фудбалската репрезентација на Македонија веќе на големо се подготвува за првите два натпревара од новото издание на Лига на нациите. Избраниците на Игор Ангеловски...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети