test
Дома 2022 октомври

Месечна Архива: октомври 2022

Продложена кризната состојба во енергетиката

Собранието вчера ја продолжи кризната состојба во снабдувањето со електрична енергија на целата територија на државата и во снабдувањето со топлинска енергија на подрачјето...

Десетици загинати во ураганот Ијан во САД

Бројот на загинати од ураганот Ијан во САД се искачи на 27, откако вчера попладне властите на Флорида ја потврдија смртта на неколку лица...

Бугарија утре оди на четврти парламентрани избори во последните 18 месеци

Граѓаните на Бугарија кои живеат во земјата и во странство утре ќе гласаат на четврти парламентарни избори во последниве 18 месеци, од кои три...

ИНТЕРВЈУ: Ебру Оздемир: Работиме на неверојатно возбудлив и уникатен проект во срцето на Скопје

Вие сте раководител на голема меѓународна компанија, „Лимак холдингс“ од Турција. Оваа година, Вашата компанија беше рангирана на педесеттото место на списокот најдобри меѓународни...

Можна ли е разврска на потрагата:Пронајдена ли е конечно гробницата на Нефертити?

Археолозите со години неуспешно ја бараат гробницата на египетската кралица Нефертити, а познатиот египтолог Захи Хавас тврди дека потрагата конечно завршила, пренесува Хистори.   Поранешниот министер...

Ројтерс: Можен руски напад врз американската и сојузничката инфраструктура

САД и западните сојузници треба да бидат загрижени поради можен руски напад врз инфраструктурата, што би можело да дојде како одговор на наводната саботажа...

МЗТ Скопје се враќа во елитата, на стартот го чека – пекол!

Сè е подготвено за старт на новата сезона во АБА-лигата, а македонскиот шампион МЗТ Скопје повторно е дел од елитата по неколку години минати...

Портпаролот на „Гаспром“ потврди:Итекоа 800 кубни метри гас

Портпаролот на рускиот гасен гигант „Газпром“, Сергеј Купријанов денеска изјави дека истекле 800 милиони кубни метри природен гас откако експлозии погодиле два гасоводи под...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети