test
Дома 2021 септември

Месечна Архива: септември 2021

Новиот сој од Јужна Африка не се шири, засега не е „варијанта од интерес“

Светската здравствена организација го следи развојот на новата варијанта на коронавирус откриена во Јужна Африка, но, засега, не ја смета за „варијанта од интерес“. За...

Црн ковид биланс во последниот пресек – 37 лица починаа, најмладиот на само 22...

Според последниот пресек за состојбата со корона вирусот, во Македонија се регистрирани нови 870 случаи на Ковид-19 од направени 5.844 тестирања. Починати се 37...

Срцето и белите дробови се најзагрозени: Четири главни симптоми на постковид

По прележаниот ковид-19, борбата со постковид симптомите продолжува. Се зголемува бројот на пациенти кои посетуваат лекар со различни проблеми откако ќе прележат корона вирус.  Срцето...

Нови ковид мерки од денеска и за излез од државата

При излез од земјата од денеска на македонските и странските државјани и ќе им биде потребен доказ дека примиле вакцина, дека го прележале вирусот,...

За вакцинираните лица од Македонија нема забрана за патување и карантин во земјите на...

Вакцинираните лица од земјава можат да патуваат каде сакаат, приложувајќи ги ковид пасошите и сертификатите, информира министерот за здравство венко Филипче, откако Македонија беше...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети