Free Porn
xbporn
Дома 2021 септември

Месечна Архива: септември 2021

Во кафана само со две примени дози вакцина, се подготвуваат нови мерки

Експертите за имунизација подготвуваат укинување на дозволениот влез во ресторани и на настани за лица кои примиле само една доза од вакцината за заштита...

ЕУ вети дека ќе спречи масовна „илегална миграција“ од Авганистан

Европската унија соопшти дека ќе се обиде да го запре евентуалниот масовен прилив на мигранти од Авганистан преку обезбедување помош за земјите од регионот...

Околу 1000 хоспитализирани со Ковид-19, најголем притисок во болниците во Тетово и Гостивар

Во државата има вкупно хоспитализирани околу 1000 пациенти. Најоптоварени и понатаму се болниците во Тетово, Гостивар, делумно во Кичево, Струга и Охрид. Во последните...

Инфлацијата во еврозоната на највисокото ниво во последните 10 години

Инфлацијата во еврозоната повторно порасна во август, пред клучниот состанок на Европската централна банка (ЕЦБ) за нешто повеќе од една недела. Потрошувачките цени се зголемија...

Речиси 30 проценти од бразилското злато е нелегално

Околу 28 проценти од бразилскиот извоз на злато во 2019 и 2020 година најверојатно доаѓа од илегални рудници, се вели во извештајот на јавните...

Невакцинираните здравствени работници во Грција од денеска на принуден, неплатен одмор

Одлуката на грчката Влада за задолжителна вакцинација на сите вработени во државните и приватните болници во Грција, од денеска стапува во сила, а невакцинираните...

Стапуваат новите мерки за влез и излез од Македонија

Од денеска стапуваат на сила мерките што Владата ги воведе на граничните премини. За влез и за излез од земјава ќе се бара сертификат...

Словачка престана да ја користи руската вакцина „Спутник В“

Словачка официјално престана да ја користи руската вакцина Спутник В, соопшти Министерството за здравство. Втора доза беше дадена вчера на последните шест лица кои...

Стартува ЕП во одбојка: Време е Финска да го плати долгот

Финците им се стари должници на „црвено - жолтите“ од претходниот континентален собир. Тогаш Финците славеа со 3:1, а сега „спартанците“ ќе се обидат...

На ГП Табановце се чека околу 30 минути

На граничниот премин Табановце на македонско-српската граница и утринава поради зголемена феквенција на возила за излез од земјава се чека околу 30 минути, соопшти...

Царовска: Образовниот систем е целосно подготвен, не заборавајте да бидете одговорни, заштитете го личното...

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска на првиот ден од новата учебна година во видео обраќање им посака успешен почеток на сите...

Хоспитализирани околу 1000 пациенти со Ковид-19, болниците во Тетово и Гостивар се под голем...

Во државата има вкупно хоспитализирани околу 1000 пациенти. Најоптоварени и понатаму се болниците во Тетово, Гостивар, делумно во Кичево, Струга и Охрид. Во последните...

Сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд

Во земјава денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Попладне главно во северените делови облачноста ќе се зголеми и ќе има појава за...

На Блед се одржува Стратешки форум

Годишниот 16-ти Бледски стратешки форум се одржува денеска и утре во Блед, а фокусот на учесниците ќе биде иднината на Европа и нејзината отпорност...

Почнува учебната година со физичко присуство на учениците, исклучок Тетово, Гостивар, Кичево и Струга

Новата учебна година за сите ученици од основните и средните училишта започнува денеска со физичко присуство и со посебни здравствени протоколи. Исклучок ќе бидат...

Скопје утрово со „запушени артерии“: Сообраќаен метеж и колони возила од Аеродром до Центар/ФОТО

Утрово Скопјани ги дочека вистински сообраќаен метеж во населбата Аеродром. Колоната возила која почнува од Трговскиот центар Бисер, па се до Железничката станица и...

Без вода корисниците од Добри Дол и дел од Студеничани

Поради сервисирање на пумпите на резервоарот во Добри Дол, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Добри Дол. Како што информираат од јавното претпријатие „Водовод...

Без вода дел од улиците: „Теодосиј Гологанов“, „Орце Николов“, „Наум Наумовски Борче“ и дел...

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека денеска поради дефект на приклучна цевка на улица „Теодосиј Гологанов“ број 74, прекинато водоснабдување ќе имаат...

Откриена фрапантна разлика меѓу вакцините на Фајзер и Модерна

Новата израелска студија го потврди изненадувачкото тврдење дека заштитата на вакцината Фајзер ослабнува во рок од шест до осум месеци. Додека, според проценките на...

Австралија воведува нов термин: Нема „почина ОД ковид“, туку „почина СО ковид“

Австралија започна да ги регистрира починатите пациенти на поинаков начин отколку што беше практиката за време на пандемијата. Наместо „починати од Ковид-19“, пациентите отсега...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети