Free Porn
xbporn
Дома 2019 ноември

Месечна Архива: ноември 2019

Дојран денеска ја организира традиционалната Дојранска софра

Здружението на жени „Дојрана" вечер е домаќин и организатор на традиционалната 15-та манифестација ,,Дојранска софра" на која домаќинките од Дојран ги презентираат јадењата карактеритични...

Рудари од Пробиштип дел од спасувачките тимови во Албанија

Рудари од пробиштипскиот рудник „Булмак 2016" се дел од спасувачките тимови во погодените населени места од земјотресот во соседна Албанија. Бобан Стојмировски од кабинетот...

Промовирани осум маркирани планинарско-велосипедски патеки на Попова Шапка

На Попова Шапка денеска беа промовирани осум маркирани крос кантри планинско-велосипедски патеки кои гравитираат околу скијачкиот центар, проектна активност спроведена од планинарскиот клуб Шара...

Суарез кажа кои напаѓачи би ги донел во Барселона

Фудбалерот на Барселона, Уругваецот Луис Суарез кажа кои тројца напаѓачи би ги донел во клубот за кој што настапува веќе пет години. – Има млади...

Мишел: До мај ќе биде јасно каква ќе биде реформата на проширување на ЕУ...

Новоизбраниот претседател на Европски совет Шарл Мишел во интервју за полскиот весник „Газета виброча" изјави дека до мај и самитот ЕУ-Балкан ќе биде јасно...

Заев-Марковиќ: Одлични билатерални односи и зајакнување на соработката како идни сојузници во НАТО

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружуван од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, претпладнето во Подгорица се сретна...

Лина Ѓорческа се пласираше во финалето на ИТФ турнирот во Анталија

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа, беше подобра од Украинката Маријана Закарљук со 6:2, 6:3, и на доминантен начин се пласираше во финалето на турнирот кој...

Жрепката за фудбалското ЕП 2020 се чека и кај нас

Во Букурешт вечер од 18 часот со жрепка ќе биде одреден изгледот на групите на Европското првенство во фудбал, кое ќе се игра следната...

Наполеонови чизми продадени на аукција за 117.000 евра

Чизмите, за кои се смета дека припаѓале на францускиот цар Наполеон Бонапарта, вчера се продадени на аукција во Париз за 117.000 евра, соопшти аукциската...

Рама се расплака читајќи ги имињата на 50. жртви од земјотресот

Албанскиот премиер на денешната владина седница изјави дека се прекинати потрагата и спасувачките операции по преживеаните од земјотресот, додавајќи оти бројот на жртвите од...

Конечно ќе видиме снег, ама и минусни температури!

Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Од понеделник ќе има променлива...

Глобалниот феномен Црн петок и одбележувањето на Меѓународниот ден на некупување

И покрај тоа што празникот Ден на благодарноста се слави само во САД, луѓето во поголем број земји последниот петок од месец ноември исто...

Ангеловска: УЈП има поддршка од Министерството за финансии за интензивна дигитализација

Реализирањето на функциите на државата, преку полнењето на Буџетот е заедничка обврска на Министерството за финансии и Управата за јавни приходи – едната го...

Здравјето и шеќерот: Се повеќе јадеме слатко – што е проблем и како против...

Луѓето ширум светот се повеќе консумираат шеќер, но зошто да внесуваме нешто што доведува до бројни здравствени проблеми? Откако во студијата „Влијание на болестите на...

Во селото Јуб кај Драч – распука земјата во должина од неколку километри, се...

По катастрофалниот земјотрес што Албанија ја погоди утрото на 26 ноември, во селото Јуб,во близина на Драч се појави несекојдневна појава. Земјата распука во...

„Ербас“ ќе прави авион со ниска емисија на штетни гасови

Европскиот воздухопловен концерн „Ербас“ сака да го направи првиот авион со ниски емисии на гасови на јаглерод, кој треба да биде пуштен во сообраќај...

Потрагата по преживеани во Албанија заврши – во земјотресот загинаа 50, а 2.000 луѓе...

Потрагата и спасувачките операции по преживеаните од земјотресот што ја погоди Албанија официјално е завршена, бидејќи се верува дека нема повеќе луѓе под урнатините. Албанскиот...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијанг, бизнисмен...

Завршува јавниот повик за субвенционирање за чистење оџаци

Град Скопје известува дека денеска се затвора Јавниот повик за субвенционирање на граѓаните и други субјекти на подрачјето на Скопје за чистење оџаци за...

ВМРО-ДПМНЕ: Економијата тоне, странските инвестиции бележат пад

Македонската економија тоне. Споредбено со лани директните странски инвестиции бележат пад од 164 проценти, односно 187 милиони евра помалку. Странските директни инвестиции во третиот...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети