Free Porn
xbporn
Дома 2019 ноември

Месечна Архива: ноември 2019

Најмалку 19 жртви во несреќа на Филипините

Најмалку 19 лица загинаа, а 22 се повредени кога камионот во кој се наоѓале паднал во клисура на северниот дел на Филипините, соопшти локалната...

Свилени глам комбинации

Првите асоцијации за вечерните модни комбинации се, дефинитивно, гламур и елеганција. Обично ни се омилени оние пристојни, но сепак впечатливи комбинации на облека која...

Од Србија секој ден се иселуваат по 140 луѓе, а од Македонија 24.000 годишно

Бројот на луѓе кои се иселуваат од Србија е големен, а секој ден губат повеќе од 140 луѓе. Дневно се селат по 142 луѓе. Тоа...

САД воведоа нови санкции кон Иран

САД воведоа нови санкции за иранскиот сектор за градежништво и сегментот на трговијата со материјали што се користат за воената и нуклеарна програма на...

Марко Китевски: Малите приказни голем ум даваат

“Детскиот фолклор воопшто денес веќе не претставува предмет на љубопитство на поединци, туку ѝ припаѓа на науката за фолклорот подеднакво со другите народни умотворби....

Пајакот подигнал 283 возила од јавните површини

Во текот на изминатата недела, од 24.10 до 30.10.2019 година, со специјалните возила пајак се подигнати 283 возила од јавните површини. Како што информираат градските...

Во Скопје денеска посебен режим на сообраќај 

Во Скопје денеска од 13 часот ќе биде воведен посебен режим на сообраќај поради најавен протестен марш, што ќе започне од паркот во Чаир. –...

Земјотрес во Албанија, се стресе и Македонија

Земјотрес со интезитет од IV степени сперед Европската макросеизмичка скала утринава е почиствувам од населението во Охрид, Струга, Битола Ресен и околината. Во Скопје...

Три лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Еден велосипедист и двајца пешаци се здобиле со тешки телесни повреди, а четири лица со лесни телесни повреди во шест од вкупно 10 сообраќајни...

Грчкиот Парламент го изгласа законот за азил

По целодневна расправа, со широко мнозинство и поддршка од владеачката Нова демократија и партијата Движење на промена, грчкиот Парламент кусо пред 2 часот по...

Дваесет и седум амбасадорски места сè уште се празни

Дваесет и седум амбасадорски места сè уште не се пополнети, некои се мошне важни дипломатски центри за земјава, како САД и НАТО, а премиерот...

Седница на ОН за Косово

Белград е подготвен да продолжи со дијалогот со Приштина, доколку се создадат услови, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ на синоќешната седница...

Премиерот на состанок со МОН и СОНК

Министерството за образование и наука и Синдикатот за образование, наука и култура денеска ќе одржат нова средба во врска со барањата на овој синдикат...

Асад: Сирија има цел повторно да ја воспостави контролата на северната граница

Сирискиот претседател Башар ал-Асад изјави денеска дека Сирија има за цел повторно да ја воспостави контролата врз подрачјата во северниот дел од земјата, што...

Стејт департмент: САД воведоа нови санкции кон Иран

САД воведоа нови санкции за иранскиот сектор за градежништво и сегментот на трговијата со материјали што се користат за воената и нуклеарна програма на...

Кој ќе биде главен ревизор?

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ќе ја продолжи 17. седница на која треба да биде одлучено кој ќе биде главен...

Палмер денеска во Приштина, средби со Тачи, студентите и граѓански активисти

Специјалниот пратеник на државниот секретар на Соединетите Американски Држави (САД) за Западен Балкан, Метју Палмер, престојува денеска во Приштина, каде што се очекува да...

Рикер за ветото на Макрон: Некои водачи на ЕУ имаат поглед за Балканот од...

Помошникот на државниот секретар за европски и евроазиски прашања Филип Рикер ја критикуваше позицијата на некои лидери на ЕУ денес, откако на Македонија и...

Облачно и свежо со повремен дожд

Времето во државата ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети