Дома 2019 август

Месечна Архива: август 2019

Тешко повредениот возач на автобусот и уште четири патници задржани во велешката болница

Дваесет и деветгодишниот возач на товарното комби „крафтер фолксваген“ од Скопје загинал на местото на сообраќајната несреќа синоќа кога директно се удрил со патничкиот...

Власта и опозицијата ги продолжуваат разговорите за законот за ЈО

Работните групи на власта и на опозицијата денеска ќе ги продолжат разговорите за законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот...

Две години од Договорот за добрососедство меѓу Северна Македонија и Бугарија

Република Северна Македонија и Република Бугарија денеска ја одбележуваат двегодишнината од потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу двете земји.  Параф на...

Заев и Борисов ќе се поклонат на гробот на Гоце Делчев

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска ќе престојува во посета на Северна Македонија по повод заедничкото одбележување на двегодишнината од Договорот за добрососедство, пријателство и...

Дибала се сели во Милано

Поголемиот дел од италијанските медиуми ја пласираа и информацијата дека вечниот ривал, тимот на Интер, е сериозно заинтересиран за услугите на аргентинскиот интернационалец од...

За првпат во историјата: Банкнотата од 100 долари е најчесто платежно средство на светот

Необична ситуација за американската валута - банкнотата од 100 долари за прв пат во историјата ја надмина банкнотата од 1 долар во трговијата. Со други...

Зошто Исланд е најскапата држава во светот?!

Цените на Исланд во просек се 56 отсто повисоки од остатокот на Европа, што оваа островска држава ја прави најскапа земја на Стариот континент....

Сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето во земјава ќе биде претежно сончево и топло, попладне особено во западните делови со изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети